Menu

Krew dla Leszka - potrzebna pomoc

Gorący apel do wszystkich krwiodawców a także do osób, które jeszcze nie oddawały krwi a mogłyby to zrobić. Leszek z Kamiennej Góry musi stale być poddawany transfuzjom a w wałbrzyskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa są niedobory niektórych grup.

Krew dla Leszka - potrzebna pomoc

Pilna potrzeba trasfuzji pojawiła się kilka dni temu z powodu niedokrwistości, której powodów próbują się doszukać lekarze. Póki nie będzie znana przyczyna, Leszek musi być poddawany kolejnym transfuzjom a z powodu pandemii Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu ma spore niedobory kilku grup.

 

Rodzina Leszka apeluje do wszystkich mieszkańców regionu by oddawali krew podając przy rejestracji, że chcielibyście przekazać ją Leszkowi Krzemińskiemu. Jeśli wasza grupa nie przypasuje to i tak cenny lek zasili bank krwi, który cierpi na deficyty.

 

 

Kto może oddać krew?
- Osoba zdrowa,
- pełnoletnia, od 18 do 60 roku życia (za zgodą lekarza do 65 roku życia),
- ważąca powyżej 50 kg.
 
Gdzie można oddać krew?
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ul. B. Chrobrego 31, wejście od ul. Czerwonego Krzyża. Dostępny parking dla dawców po drugiej stronie ulicy.
 
Kiedy można oddać krew?
poniedziałek, wtorek, środa, piątek – w godz. 7:00 – 13:30,
czwartek – w godz. 6:00 – 14:30,
oraz w maju w drugą sobotę miesiąca 08 maja 2021r. w godz. 8:00 – 12:00.
 
Jak przygotować się do oddania krwi/osocza?
- Zjedz śniadanie,
 
 
- wypij więcej płynów niż zwykle ( około 2 l)
- zabierz ze sobą dowód osobisty.
 
Jak umówić się do oddania krwi/ osocza?
- Do oddania krwi nie trzeba się umawiać – po prostu przyjdź!
- Do oddania osocza – najpierw zadzwoń pod nr 74 664 63 46 – przeprowadzimy krótką
rozmowę i umówimy Cię na konkretny termin.
 
Dlaczego warto oddawać krew?
- Bo właśnie w ten sposób ratujesz komuś życie lub zdrowie!
Co otrzymam po oddaniu krwi/osocza?
- ekwiwalent kaloryczny (9 czekolad),
- ustawowe dwa dni wolnego z pracy (w dniu oddania i w dniu następnym).
Jeżeli masz więcej pytań na temat oddawania krwi odwiedź stronę:
www.rckik.walbrzych.pl oraz https://www.facebook.com/rckikwalbrzych
lub zadzwoń: 74 664 63 16 lub 577 766 605.

 

opr.plr

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

;D (26 kwietnia 2021 7:05)
Cytuję użytkownika: Icek
Chcesz się zarazić covid oddaj krew !
Ta! I "ejcem"! I zółtaczką. A potem to jeszcze będziesz mieć krwotoki z nosa i będziesz już zawsze musiał oddawać! Takie właśnie kocopoły słyszę odkąd zacząłem oddawać krew, tzn. od ćwierć wieku już. Tylko że nigdy nie spotkałem kogokolwiek, kto miałby takie problemy. Takie bzdury opowiadają ludzie którzy boją się krwiodawstwa. Ba! Najczęściej boją się zwykłego pobrania krwi do badań laboratoryjnych. Nie dość, że się nie zarazisz, to jeszcze zrobią ci z niej komplet badań wirusologicznych!
Olaf (25 kwietnia 2021 22:46)
Oddaje krew regularnie, jutro oddam w Kamiennej Górze bo Ambulans jest w Rynku.
Icek (25 kwietnia 2021 11:31)
Chcesz się zarazić covid oddaj krew !

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Kamienna Góra  |   krew  |   krwiodawstwo  |   bank krwi  |   niedobory  |   leszek  |   pomoc  |  

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

Rekordowa aukcja na Gali Ambasadorów

Górnik ''przegonił'' Dziki z Warszawy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij