Nowa filia biblioteki we wrześniu

Otwarcie nowej filii Biblioteki pod Atlantami w dzielnicy Nowe Miasto zaplanowano na wrzesień. Dzięki ministerialnemu dofinansowaniu mieszkańcy będą mogli liczyć na szereg atrakcji.

Remontowi lokalu przy ul. Piłsudskiego 53 przyglądał się Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Na Facebooku ogłosił, że prace budowlane dobiegają końca a do września pracownicy biblioteki będą przenosić księgozbiory ze starych pomieszczeń i przygotowywać obiekt do otwarcia.

 

 

Na początku tygodnia dyrekcja biblioteki przekazała dobrą wiadomość o otrzymaniu dofinansowania z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu na projekt "Nowe Miasto – nowa biblioteka". Ma on przyczynić się do popularyzacji czytelnictwa wśród mieszkańców tej dzielnicy.

 

- Z ofertą „Jedynki” chcemy wyjść także poza jej mury, realizując plenerowe działania animacyjne w zakresie promocji książki i czytelnictwa. Wykorzystamy w tym celu najciekawsze miejsca Nowego Miasta, m.in. zmodernizowany Plac Konstytucji 3 Maja, dziedziniec przy ul. Kazury czy skwer przy Placu Wojska Polskiego - czytamy w komunikacie Biblioteki pod Atlantami.
 
W ramach projektu zaplanowano następujące działania:
1. Spotkania autorskie dla dorosłych i dla dzieci,
2. Warsztaty dla dzieci ukazujące bibliotekę jako miejsce kreatywnego spędzania wolnego czasu i dla młodzieży – pomocne w twórczym rozwoju i rozwiązywaniu problemów młodego pokolenia.
3. Poranki w Pokoju Bajek – cykl zajęć dla najmłodszych użytkowników biblioteki i ich rodziców, wprowadzający w świat książki.
4. Baśniowe Nowe Miasto – międzypokoleniowe akcje czytanie bajek w plenerze.
5. Zajęcia literacko-muzyczne dla dzieci i młodzieży „Wszystko gra” oraz dla dorosłych i seniorów „Muzyczna Jedynka”.
6. Spotkania regionalne dla dorosłych i seniorów „Historia Nowego Miasta”.
7. Mobilna gra miejska „NoweMiastoGO” w aplikacji Action Track.
 
Realizację projektu rozpisano na okres od czerwca do grudnia tego roku.
 
opr.plr
foto: FB Roman Szełemej
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno