Świdnicki punkt szczepień ruszy w połowie maja
Świdnicki punkt  szczepień w hali lodowiska jest już gotowy i przeszedł odbiór NFZ. Pierwsze osoby będą mogły zostać zaszczepione w połowie maja. 
 
W ogólnopolskim systemie rejestracji do świdnickiego punktu zostaniemy zarejestrowani od 17 maja.  Od poniedziałku, 26 kwietnia od godz. 8.00 uruchomiona zostanie specjalna infolinia 74/ 66 22 779. Na ten numerem telefonu można dzwonić, aby się zarejestrować na szczepienie, a także zasięgnąć informacji. Szczepienia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 14.00. W tych samych godzinach będzie działała infolinia. 1 i 3 maja punkt będzie nieczynny. 
 
- Świdnicki punkt szczepień jest gotowy do przyjęcia pierwszych pacjentów. Czekamy na dostawę szczepionek. To, od kiedy i ile osób będzie mogło zostać zaszczepionych, zależy od decyzji rządu - mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. 
 
Zarejestrować można się także przez e-rejestrację (pacjent.gov.pl), infolinię - 989, wysyłając sms o treści „SzczepimySie” na numer telefonu 664 908 556 lub 880 333 333, a także w wybranym punkcie szczepień. 
 
Przypomnijmy, że obsługę punktu szczepień w hali lodowiska zapewni wyspecjalizowana kadra medyczna z przychodni „Eskulap”. Koordynatorem działań będzie Piotr Pamuła, zastępca komendanta hufca ZHP w Świdnicy. 
 
Przygotowano pięć stanowisk. Planuje się szczepić około 500 osób dziennie – w miarę pozyskiwania szczepionki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Miasto zapewniło m.in. obsługę logistyczną, wyposażenie biurowe, sprzęt komputerowy, środki higieniczne, środki ochrony osobistej, lodówki.adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno