Groził policjantowi śmiercią - teraz grożą mu dwa lata więzienia

Groził śmiercią wałbrzyskiemu policjantowi na jednym z portali internetowych  - 36-latek odpowie za kierowanie gróźb karalnych. Mężczyzna usłyszał już zarzut, grozi mu do 2 lat więzienia

Pod koniec marca pod informacją prasową na portalu pojawił się komentarz, w którym jego autor groził policjantowi śmiercią, wymieniając go z nazwiska. 

- Policjant złożył  zawiadomienie o możliwości popełnienia przez internautę przestępstwa, gdyż istniała obawa, że groźby te zostaną spełnione - informuje podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 
 
Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstwa, którym okazał się 36-letni wałbrzyszanin. Podejrzany usłyszał już zarzut kierowania w internecie gróźb karalnych w stosunku do funkcjonariusza. Przyznał się do popełnienia czynu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.
 
W związku z tym zdarzeniem warto po raz kolejny zaznaczyć, że wolność słowa ma swoje granice. Nie ma przyzwolenia na hejt oraz mowę nienawiści. Pamiętajmy, ze w cyberprzestrzeni nikt nie jest anonimowy, każde zachowanie pozostawia swój ślad, a bezkarność osób łamiących prawo jest tylko pozorna, dlatego apelujemy do internautów o stosowanie się do ogólnie przyjętej netykiety oraz bezwzględnego przestrzegania przepisów prawa.

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno