Pobiegną w hołdzie Żołnierzom Wyklętym (zmiana terminu)

Ze względów pandemicznych przesunięto termin biegu.  15 sierpnia około 500 biegaczy zjawi się na starcie imprezy „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. 

Już po raz IX w kilkudziesięciu miastach polski tysiące osób wezmą udział w wydarzeniu upamiętniającym żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, którzy w latach 1944-1956 zginęli z rąk komunistów. 
 
- Bieg jest doskonałą okazją do upamiętnienia bohaterów tamtych czasów, budowania postaw patriotycznych, a także krzewienia kultury fizycznej – mówi Mariusz Piejko, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu Wałbrzyskiej Strefy, która po raz drugi organizuje wydarzenie na terenie Wałbrzycha.
 
Bieg główny odbędzie się na dystansie 1963 metrów symbolizujących datę śmierci ostatniego „Wyklętego” - Józefa Franczaka  ps. „Lalek” oraz  na dystansie 5 km.
 
Dodatkowo zaplanowano biegi dla dzieci, które odbędą się na krótszych dystansach. Trasa przebiegać będzie przez wałbrzyski Park im. Jana III Sobieskiego, a start odbędzie się 15 sierpnia o godz. 12:00 przy Hali Lekkoatletycznej w dzielnicy Nowe Miasto.
 
Wzorem ubiegłego roku zostanie również przygotowana strefa animacji i zabaw dla najmłodszych uczestników.
 
Zapisy na wydarzenie odbywają się poprzez platformę datasport.pl. 
Linki do rejestracji:
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno