Jest szansa na otwarcie w maju kin i siłowni. Uczniowie wrócą do szkół ?
- Jeśli dynamika spadkowa się utrzyma, to jest szansa na powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dziś lub jutro mają zapaść decyzje odnośnie luzowania obostrzeń w maju - w połowie maja mogą zostać twarte kina i siłownie. 


 
 
Prawdopodobnie dziś lub jutro ( a na pewno w tym tygodniu) dowiemy się jakie zmiany czekają nas po majówce.  Od 4 maja moga zostać otwarte kina, w połowie być może siłownie i baseny.  Dowiemy się też jak będzie wyglądała edukacja w 5 województwach, w których nie otwarto jeszcze szkół -  na Dolnym Śląsku, Śląsku w  Wielkopolsce, woj. łódzkim i opolskim.

Pytany w pr. I Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek o to, jak w najbliższych tygodniach będzie wyglądać powrót kolejnych roczników uczniów do nauki stacjonarnej, odparł, że to "zależy od czynników pandemicznych, od tego, jak będzie się prezentowała krzywa spadkowa dynamiki koronawirusa".
 
- Ostatnie tygodnie napawały optymizmem, dlatego przez ostatnie tygodnie głosiłem tezę, że kwiecień jest tym miesiącem, w którym jest szansa przynajmniej na stopniowy powrót dzieci nauki stacjonarnej – powiedział.
 
Wyraził nadzieję, że "odpowiedzialność społeczna będzie wykazywana przez nas również w następnych dniach, zwłaszcza w długim weekendzie majowym".
 
- I maj będzie z kolei miesiącem, gdy do nauki stacjonarnej wrócą wszyscy. Ale o tym, jak będzie dokładnie, jaki będzie harmonogram, będziemy decydować w najbliższych dniach – zaznaczył.
 
Na pytanie, czy można przypuszczać, że również uczniowie szkół ponadpodstawowych powrócą do zajęć lekcyjnych, powiedział, że "to jest realne".
 
- Widzimy, że trzecia fala powoli odpływa i dynamika spadkowa jest rzeczywiście mocniejsza, więc mamy wielką nadzieję, że właśnie w maju nastąpi powrót do nauki stacjonarnej wszystkich uczniów – dodał.

adm
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno