Rusza remont Sikorskiego
3,7 mln. zł. kosztować będzie remint ulicy Sikorskiego w Świdnicy. Miasto otrzymało prawie 1,9 mln zł. dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  Remont ruszy na przełomie 2021 i 2022 roku. 

 
Uica  Sikorskiego remontowana będzie od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy ul. Strzegomskiej do skrzyżowania z ul. Langiewicza, wraz budową sięgacza do budynków mieszkalnych nr 42 a-d. Przeprowadzony będzie on na przełomie 2021 i 2022 roku. 

W sierpniu ubiegłego roku do Urzędu Wojewódzkiego złożono trzy wnioski na dofinansowanie prac związanych z remontem ulic: Polna Droga (na odcinku od ronda do wiaduktu), Inżynierska (od ul. Przemysłowej do ronda na ul. Kliczkowskiej) oraz Władysława Sikorskiego. Jeden wniosek został zarekomendowany przez Wojewodę Dolnośląskiego i dotyczy on właśnie ulicy Sikorskiego. 
 
Szacowana wartość przebudowy ul. Władysława Sikorskiego to 3,7 mln zł. Dofinansowanie  z Funduszu wyniesie 50 % kosztów zadania. 
 
- Ulica Sikorskiego jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta. Natężenie ruchu jest tam bardzo duże. Dodatkowo na terenach przyległych powstają nowe osiedla mieszkaniowe, rozbudowuje się strefa przemysłowa przy ul. Pogodnej. Remont ostatniego, mocno zdewastowanego fragmentu ulicy Sikorskiego jest wyczekiwany przez wielu mieszkańców – mówi dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Maciej Gleba.
 
W ramach tego Funduszu, Świdnica otrzymała już dofinansowanie na kontynuację przebudowy ulicy Pogodnej i Kraszowickiej.  Miasto w kolejnym „rozdaniu” powróci znów do wniosków dotyczących Polnej Drogi i Inżynierskiej, gdyż to bardzo ważne projekty. 

adm
foto: UM Świdnica
redakcja@walbrzch24.com
 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno