Ogrody Kwiatów w Zamku Książ

Majówka, to dobry czas, by odwiedzić Zamek Książ.  Kwiatowe aranżacje ozdobią zamkowe tarasy i zachęcą do odkrywania przyrody w jego otoczeniu.

Ogrody będzie można oglądać od  od 30 kwietnia do 9 maja. 
 
Fontanny wypełnione kwiatami, roślinne alejki, czy też tunel kwietny to tylko niektóre z aranżacji, które od 30 kwietnia będą zdobić tarasy Książa.
 
Bilety będzie można kupic online. 
 
Teren strefy biletowanej Ogrodów Kwiatów w Książu obejmować będzie barokowy dziedziniec honorowy, przedzamcze i ogrody tarasowe w stylu francuskim.  Zarówno zamek jak i podziemia, w związku z rządowymi obostrzeniami nadal pozostają zamknięte
 
GODZINY OTWARCIA 30.04 - 09.05.2021
Godziny otwarcia kas biletowych 9:00 - 18:00 
Godziny otwarcia Ogrodów Kwiatów 9:00 - 19:00 
 
W dniach 30.04-09.05 wstęp na przedzamcze będzie biletowany.
 
Dotyczy jednorazowego wstępu w dniu, wybieranym na etapie zakupu (widniejącym na bilecie), w terminie 30.04-09.05.2021 r., na zwiedzanie przedzamcza i tarasów. Bilety nie zawierają zwiedzania Zamku, Podziemnej Trasy, mauzoleum, które ze względu na pandemię są zamknięte. 
 
UWAGA! Liczba biletów na każdy dzień jest limitowana
 
 Zamkowy system online umożliwiający zakup biletów znajduje się na stronie: bilety.ksiaz.walbrzych.pl ( należy wybrać Ogrody Kwiatów w Książu). Bilet zakupiony poprzez elektroniczny system można okazać ochronie w wersji elektronicznej lub w formie papierowej.
 
 Bilety ulgowe przysługują dzieciom od lat 4, uczniom szkół do lat 19 oraz studentom do 24 roku życia; opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (1 opiekun grupy 10-cio osobowej wchodzi bezpłatnie); osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom; emerytom, rencistom i osobom powyżej 65 roku życia. Zakup biletu ulgowego jest uzależniony od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi. 
 
info: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno