Muzeum Przy Tunelu - nowy termin otwarcia

Muzeum Przy Tunelu w Świerkach miało zostać otwarte w miniony weekend ale z powodu trwającej pandemii nowy termin wyznaczono na 20 czerwca. Czym przywita nas nowa atrakcja gminy Nowa Ruda?

Muzeum Przy Tunelu w Świerkach poświęcone będzie pamięci Mieczysława Bojko, eksploratora, miłośnika historii i kolekcjonera. Znajduje się ono nieopodal tuneli kolejowych pod Świerkową Kopą. Powstało dzięki pasji zbieractwa i zacięciu artystycznemu Mieczysława Bojko i Nadii Makuchowskiej.
 
 
Muzeum znajduje się w budynku, który pamięta budowę linii kolejowej i tuneli (1876 – 1880) na trasie Kłodzko – Wałbrzych. Zgromadzono w nim dobra kultury, a także różnego rodzaju pamiątki, które chciano uratować przed zniszczeniem, by zachować je i umożliwić ich obejrzenie nowym pokoleniom. Są tu przedmioty z czasów przedwojennych oraz z czasów PRL-u (narzędzia, urządzenia, maszyny, meble, naczynia, albumy, stare książki, fotografie, obrazy). Dodatkowo w muzeum znajduje się mała galeria z obrazami i rysunkami artystki – malarki Nadii Makuchowskiej, absolwentki Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.
 
Zwiedzających na pewno zaintryguje klimat tego miejsca. Znajdą tu też wiele ciekawych i interesujących eksponatów. Otwarcie zaplanowano na 20 czerwca. Po tym terminie warto tam zajrzeć podróżując na trasie z Wałbrzycha do Nowej Rudy.
 
opr.plr
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno