Posprzątali Mauzoleum, a teraz chcą umieścić tablicę

Pasjonaci związani z magazynem Odkrywca posprzątali wałbrzyskie Mauzoleum. Dzięki ich pracy odsłonięto zarośniętą krzakami, wyjątkową architektonicznie bryłę. 

Jak informują sami zainteresowani, do pracy przyłączyli się nawet ci, którzy są przeciwko ratowaniu tego obiektu. Wycięto krzaki zasłaniające ściane frontową, posprzątano śmieci. 

 

Jak czytamy na łamach magazynu, podejmowany będzie kolejny krok, polegający na poinformowaniu  odwiedzających i turystów, o dawnym przeznaczeniu obiektu.

 

- Najpewniej będzie on związany z umieszczeniem przed obiektem stosownej tablicy informacyjnej, która informowałaby turystów, ale i zwykłych spacerowiczów o prawdziwym przeznaczeniu tego obiektu. To ważne, by i w taki sposób prostować niestworzone bajki, które są wciąż powtarzane o tym mauzoleum – tłumaczy Krzysztof Krzyżanowski.

 

Mauzoleum w Wałbrzychu miało upamiętniać 170 tys. Ślązaków, którzy zginęli podczas I wojny światowej, ofiary wypadków w kopalniach i 25 lokalnych bojowników ruchu narodowo-socjalistycznego. Budowla znajduje się na wschód od centrum miasta, na północnym zboczu Niedźwiadków przy niebieskim szlaku turystycznym.

 

 

red

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno