W pełni zaszczepionych w Polsce jest ponad 2,5 mln osób
W pełni zaszczepionych w Polsce (dwiema dawkami lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson),  jest już ponad 2,5 mln osób. Pierwszą dawkę otrzymało ponad 7 mln 700 tys. osób - wynika z informacji zamieszczonych na rządowym profilu #SzczepimySię. 4 maja ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy.
 
Do tej pory wykonano w sumie 10 343 967 szczepień przeciw COVID-19. Zgłoszono też 6761 niepożądanych odczynów poszczepiennych i zutylizowano 10 786 dawek. Do Polski, odkąd ruszyły szczepienia, czyli od 27 grudnia, dostarczono 11 387 600 szczepionek. Do punktów szczepień przekazano 11 022 740.
 
Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zapowiedział, że w tym tygodniu jest plan wykonać 1,6 mln szczepień.
 
- W zeszłym tygodniu, tym, który właśnie się skończył, wykonaliśmy 1,4 mln szczepień. To oznacza, że w tej chwili średnie tempo szczepienia dzienne jest na poziomie 200 tys. wykonywanych iniekcji - powiedział Dworczyk.
 
Przypomniał, że w poniedziałek została uruchomiona rejestracja na szczepienia przeciwko Covid-19 dla kolejnych dwóch roczników: 1974 i 1975.

- W konsekwencji tego mogą się rejestrować na szczepienia wszystkie osoby powyżej 46. roku życia . System działa bez zakłóceń. - zaznaczył.
 
Zapowiedział, że 4 maja ruszy rejestracja na szczepienia w zakładach pracy. Wyjaśnił, że "wielkością pozwalającą na wejście do programu jest zgromadzenie 300 pracowników bądź pracowników i ich rodzin, którzy chcą się zaszczepić. Decydowała będzie kolejność zgłoszeń".
 
Zaznaczył jednocześnie, że w związku z ograniczeniami dostaw szczepionek w najbliższym czasie, nie ma obecnie możliwości precyzyjnego określenia, kiedy ruszą szczepienia w zakładach. 
 
Zgodnie z zapowiedziami do 10 maja każdy dorosły obywatel będzie mógł otrzymać e-skierowanie i będzie zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19.

- 9 maja nastąpią rejestracje ostatnich roczników na szczepienia i na pewno nie będzie żadnych zmian, jeśli chodzi o terminarz rejestracji - zaznaczył Dworczyk.
 
Poinformował, że w połowie maja ruszy akcja profrekwencyjna, zachęcająca do szczepienia przeciwko COVID-19.  Przyznał, że zainteresowanie szczepieniem jest "nieco mniejsze wśród młodszych roczników, niż wśród osób starszych. Ale też zakładamy, że ta sytuacja będzie się z czasem zmieniać".
 
adm
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno