Alkohol, nóż i zrzucanie ze schodów

Najpierw pili razem alkohol, później ugodził kolegę nożem - 69-latek z Głuszycy jest już w rękach policji. Z kolei podczas innej libacji 38-letni głuszyczanin zrzucił kolegę od kieliszka ze schodów. 
 

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w jednym z mieszkań przy ul. Łukasiewicza w Głuszycy. Był późny wieczór, podczas libacji alkoholowej pomiędzy 68, a 69-latkiem doszło do kłótni.

- Starszy z mężczyzn nie wytrzymał, złapał za nóż i dwukrotnie dźgnął nim swojego kolegę. Następnie wyrzucił pokrzywdzonego na korytarz. - informuje podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania u 68-latka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu nie mniej niż 3 lata więzienia. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Jak ustalili policjanci, agresor był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 


Do kłótni podczas libacji doszło też w mieszkaniu przy ul. Bohaterów Getta w Głuszycy.  38-latek pił alkohol z 68-letnim kolegą, w pewnym momencie pokłócili się. 38-latek  najpierw uderzył w twarz 68-latka, później zepchnął go ze schodów, powodując  poważne obrażenia głowy.  Podejrzany miał 2,85 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do aresztu, odpowie za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego, za co może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

adm
foto: adobestock
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno