Menu

Ciągnęła psa za autem - mimo apelu wójta, nie zrezygnowała z funkcji sołtysa

Teresa M. sołtys podświdnickiej wsi Wirki usłyszała zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad swoim psem - przywiązała go do samochodu i ciągnęła za autem. Mimo apelu wójta gminy Marcinowice, nie zrezygnowała z funkcji sołtysa.

 

Ciągnęła psa za autem - mimo apelu wójta, nie zrezygnowała z funkcji sołtysa
Podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy 59-letnia Teresa M. potwierdziła, że przywiązała psa do haka holowniczego samochodu ale nie miała zamiaru zrobić zwierzęciu krzywdy. Wcześniej pies miał jej uciec. Po poszukiwaniach znalazła go w sąsiedniej wsi.

Kobieta usłyszała już prokuratorskie zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad swoim psem. Biegły stwierdził, że pies ma ślady starych obrażeń, których mechanizm był identyczny jak w przypadku świeżych ran. Powstały w wyniku tarcia. Prokuratura ustala czy pies był już wcześniej ciągnięty za samochodem.  Kobiecie grozi do 5 lat więzienia, została objęta dozorem policyjnym.  
 
Wójt gminy Marcinowice, Stanisław Leń zaapelował do Teresy M., aby zrzekła się swojej funkcji.

- Do dnia dzisiejszego nie wpłynęła do urzędu taka rezygnacja. Czekamy na czas, kiedy zostaną zniesione obostrzenia i będziemy mogli zorganizować zebranie wiejskie, którego myślą przewodnicą będzie odwołanie z funkcji sołtysa, pani sołtys - mówił w Rdiu Wrocław wójt Marcinowic, Stanisław Leń.

Jak dodał wójt, od mieszkańców słychać wiele głosów o chęci odwołania sołtys Wirek z funkcji. 
 
Trwa zbiórka na leczenie poszkodowanego psa (KLIKNIJ TUTAJ). Prowadzi ją Fundacja Mam Pomysł, która jest operatorem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.
 
 
 
plr
foto: Fundacja Mam Pomysł
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jacek (28 kwietnia 2021 18:03)
Cytuję użytkownika: Aga
Ciekawe czy do kosciola biega .
Jak każdy sołtys. A w dożynki na obiadek czarnego zaprasza
Nick (28 kwietnia 2021 9:43)
To dopiero SZMATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale macie sołtysa...
Kumpela (28 kwietnia 2021 9:23)
Trzymaj się psinka. Ludziska wpłacajcie na zwierzaki. One są bezbronne w porównaniu do takiej p****. Ja już wpłaciłam.
Sędzia (28 kwietnia 2021 8:52)
Zrobić jej to samo.... *****
Aga (27 kwietnia 2021 23:37)
Ciekawe czy do kosciola biega .
Kasia (27 kwietnia 2021 23:35)
Ukarać szmacisko. Nie ma że to wójt radna czy ktokolwiek. Oby trafiła za kraty. Pozna szmata co to znaczy ból.
RYMCYMCY (27 kwietnia 2021 20:12)
Taka to moralność tej swołoczy ,ale karma do tej w/w wróci.
fdbgb (27 kwietnia 2021 19:31)
co za k***a i szmata nie człowiek

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Świdnica  |   Wiry  |   sołtys  |   pies  |   znęcanie  |   ciągnęła za samochodem  |  

Wystartował Marsz po Wolność Leona Sawickiego

Wiemy, kiedy pojedzie pierwszy pociąg ze Świdnicy do Jedliny

Porcelana ''Krzysztof'' do wyburzenia ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij