Żołnierze WOT mają problemy z wypłatami, ale nie u nas

Mazowieccy żołnierze WOT odmówili służby, do momentu aż otrzymają pieniądze. - jak informuje Onet.pl, żołnierze mazowieckiej brygady nie otrzymai wynagrodzeń.
- Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z naszego regionu nie mają problemu z wypłatami – twierdzi  oficer prasowy Dolnośląskiej Brygady OT - Renata Mycio. 

O zaległościach z wypłatami dla Mazowieckiej Brygady OT poinformował Onet. Zaległości wobec  żołnierzy wynoszą  nawet po 15 tys. zł na osobę. Mazowieccy żołnierze odmówili służby, do momentu aż otrzymają pieniądze. Mieli je otrzymać do połowy kwietnia, ale wciąż ich nie dostali. Poziom żołdu jest zależny od zaangażowania żołnierza i liczby dni, które odsłużył.
 
WOT zajmuje się obecnie m.in. rozwożeniem jedzenia dla osób na kwarantannie, pomocą w szpitalach i patrolami z policją. 
 
Rzecznik WOT płk Marek Pietrzak w rozmowie z Onetem mówił, że  Zaległości nie mają charakteru powszechnego, a dowództwo WOT traktuje sprawy zaległych wypłat priorytetowo.
 
Opóźnienia miały dotyczyć kilkudziesięciu żołnierzy. .
 
Rzecznik WOT twierdzi, że jedyne zaległości w wypłatach dotyczą żołnierzy z 6. Mazowieckiej Brygady OT, głównie 61. batalionu lekkiej piechoty z Grójca, a przyczyną zaległości jest zmiana płatnika z 2. Regionalnej Bazy Logistycznej na 42. Bazę Lotnictwa Szkolnego.
 
Żołnierze twierdzą, że opóźnienia trwają od grudnia 2020 roku. Problem ma dotyczyć również innych brygad OT. 
 
Z reguły żołnierze są 30 dni na służbie. Dopiero po jej ukończeniu mogą złożyć dokumenty finansowe. Jak sytuacja z płatnościami wygląda  w naszym regionie?  
 
- U nas płatności wypłacane są na bieżąco. Zmienił się termin wypłacania do 10 dni, od złożenia kompletnych dokumentów przez żołnierza. Jeżeli pojawiają się jakieś błędy formalne w dokumentach, to są odsyłane i może się to wydłużyć. Ale nasz WOT nie zalega z płatnościami. - mówi oficer prasowy Dolnośląskiej Brygady OT - Renata Mycio.
 
Za gotowość do służby żołnierz dostaje 411zł. Każdy dzień szkolenia jest dodatkowo płatny. Stawki zależą też od stopnia wojskowego. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno