Politechnika rozwija Filię w Wałbrzychu

Politechnika Wrocławska będzie rozwijać swoją wałbrzyską filię. Wkrótce rusza rekrutacja na zupełnie nowy, atrakcyjny kierunek - Informatykę Techniczną.

Dwa lata temu nad wałbrzyskim oddziałem zamiejscowym zawisły czarne chmury, bo po zmianie przepisów okazało się, że taka formuła prowadzenia placówki jak dotychczas, będzie niemożliwa. Władze uczelni zdecydowały się nie tylko przekształcić ośrodki zamiejscowe w pełnoprawne filie ale także zadbać o ich rozwój, by były bardziej atrakcyjne dla potencjalnych studentów. Po dogłębnym zbadaniu rynku okazało się, że odpowiedzią na zapotrzebowanie pracodawców będzie kształcenie na kierunku "Informatyki Technicznej". Ponadto studenci będą mogli wybrać jeszcze "Mechanikę i Budowę Maszyn" oraz 'Zrządzanie i Inżynierię Produkcji"
 
- Skoro Wałbrzych życzy sobie mieć porządną filię Politechniki Wrocławskiej, to musimy to zrobić. Rozmawialiśmy już parę razy z panem prezydentem i skoro filia ma tu pozostać, to musi to mieć sens. Muszą tu być atrakcyjne kierunki, musi być atrakcyjna rekrutacja, dobry sprzęt i muszą tu przyjeżdżać nasi dydaktycy. Studenci tutaj zarekrutowani muszą też częściowo studiować we Wrocławiu, by zapewnić poziom i pewną elitarność, równość i przynależność do wspólnoty Politechniki - mówi prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej.
 
 
Władze Wałbrzycha chcą przede wszystkim zatrzymać w mieście młodych ludzi, stąd tak duża determinacja w rozmowach z Politechniką. W nowym roku akademickim na wspomniane trzy kierunki uczelnia planuje przyjąć aż 150 osób. Warto dodać, że wałbrzyska społeczność żaków na Politechnice w minionym roku była o połowę mniejsza.
 
- Docelowo planujemy, żeby z kilkudziesięciu osób, za kilka lat było tu już kilkaset. Będzie to normalna, żywa filia, pełna studentów. Mam nadzieję, że będą to nie tylko studenci, którzy wybiorą tę filię, bo mają tu blisko ale po prostu będzie to atrakcyjny ośrodek kształcenia - dodaje prof. Wójs.
 
 
- Mamy dobry czas, jeśli chodzi o rozwój zakładów przemysłowych w strefie. Niedawno padły takie deklaracje, że rozwój firm w Wałbrzychu, tych z najwyższej technologicznie półki, będzie skutkował wysokim zapotrzebowaniem na około dwa tysiące osób z wyższym wykształceniem technicznym i to w najbliższym czasie. Stoimy przed ogromną szansą i dziękuję, że Politechnika tę szansę również dostrzega - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Rekrutacja na Politechnikę Wrocławską startuje 15 maja. 
 
 
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno