Prawie połowa Polaków ma dosyć pandemii
46 proc. Polaków ciężko znosi pandemię, obostrzenia i kolejne lockdowny i ma już tego dość - wynika z sondażu Kantar Public.
 
Dla 42 proc. badanych ten okres również jest trudny, ale dają sobie radę. "Co dziewiąty respondent 11 proc. zdążył przyzwyczaić się do otaczającej rzeczywistości, w związku, z czym, ocenia stosunkowo dobrze swoje samopoczucie" - wynika z sondażu.
 
"Nikt jednak nie czuje się obecnie lepiej niż przed pandemią. 1 proc. respondentów nie był w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie" - wskazano.
 
Badania pokazują, że dość pandemii mają częściej kobiety 48 proc., badani w wieku 35-44 lat 53 proc., zamieszkujący miasta powyżej 500 tys. mieszkańców 54 proc., niezainteresowani polityką 57 proc. oraz zwolennicy Ruchu Polska 2050 55 proc.
 
W przypadku respondentów zmagających się z obecną sytuacją, ale dających radę, przeważają osoby w wieku 65 i więcej lat. Stanowią one 54 proc., bardzo zainteresowani polityką 47 proc. oraz zainteresowani 46 proc., wyborcy Koalicji Polskiej 57 proc.
 
Osoby przyzwyczajone do pandemii to głównie mężczyźni 14 proc., zamieszkujący w miastach 20-100 tys. mieszkańców 14 proc., oraz osoby sympatyzujące z Prawiem i Sprawiedliwością 15 proc.
 
Sondaż Kantar został przeprowadzony 1006 mieszkańcach Polski w wieku 18 i więcej lat. 
 
autor: Magdalena Gronek/Polska Agencja Prasowa
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno