Menu

Nie chcą obowiązkowych szczepień

Około 40 osób zebrało się pod wałbrzyskim ratuszem by protestować przeciwko uchwalonemu przez Radę Miejską na wniosek Prezydenta Wałbrzycha obowiązkowi szczepień dla wszystkich dorosłych wałbrzyszan i osób pracujących w Wałbrzychu.

Nie chcą obowiązkowych szczepień
Czwartkowa uchwała Rady Miejskiej odbiła się szerokim echem w całym kraju. Informację podają od wczoraj ogólnopolskie media a w Internecie toczy się gorąca dyskusja o słuszności tego pomysłu. Społeczeństwo jest w tej kwestii podzielone. Oprócz skrajnych głosów, które całkowicie sprzeciwiają się jakimkolwiek szczepieniom, są też zwolennicy szczepień ale nie pod przymusem. Osoby protestujące pod ratuszem zaliczają się do pierwszej grupy. W apelu złożonym w Urzędzie Miejskim czytamy m.in.:
 
"Nie dość, że namawiacie ludzi do przyjmowania niebezpiecznego preparatu, to jeszcze postanowiliście zastosować nacisk, według którego ludzie, nie wyrażający zgody ani woli poddania się eksperymentowi medycznemu będą bezprawnie poddani dyskryminacji i segregacji społecznej, która to z kolei odbije się na rozmaitych aspektach życia i uniemożliwi realizowanie nie tylko zaawansowanych ale i podstawowych potrzeb"
 
 
Autorzy apelu grożą, że "każdy kto uczestniczy w tym procederze, będzie pociągnięty w przyszłości do odpowiedzialności karnej za zbrodnie przeciwko narodowi".
 
- Kilkukrotnie zwiększyła się umieralność ludzi młodych, medyków którzy mogliby nas leczyć, bo oni w pierwszej kolejności przyjmowali te zastrzyki - mówi Grzegorz Hercuń z organizacji Strażnicy Wolności.
 
 
Poniżej relacja z protestu pod wałbrzyskim ratuszem:
 
 
 
Tak Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej argumentował konieczność wprowadzenia uchwały o obowiązku szczepień przeciwko COVID-19:
 
 
 
Przeciwko uchwale oraz towarzyszącemu jej apelowi do Ministra Zdrowia o wprowadzenie powszechnego obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 opowiadają się także byli działacze Prawa i Sprawiedliwości w Wałbrzychu.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12

Komentarze

To działają te szczepionki? (6 maja 2021 20:28)
Najbardziej wyszczepiony naród NA Szeszelach (60%) wprowadza ograniczenia... https://twitter.com/Piotr_Schramm/status/1390189922078842880 , https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-05-04/world-s-most-vaccinated-nation-reintroduces-curbs-as-cases-surge
Ciekawy komunikat (6 maja 2021 20:25)
Po wejściu na stronę https://www.szpitalepomorskie.eu pojawia się komunikat, "…szczepionki nie zapobiegają transmisji wirusa”
Ciekawy komunikat (6 maja 2021 20:25)
Po wejściu na stronę https://www.szpitalepomorskie.eu pojawia się komunikat, "…szczepionki nie zapobiegają transmisji wirusa”
Małopolanka (5 maja 2021 10:24)
Cytuję użytkownika: POwska cenzura
"Wałbrzych 24" nie pozwala komentować artykułów nieprzychylnych Szelemejowi. Dziennikarstwo zeszło na psy.
Myślałam, że Wałbrzych 24 jest portalem niezależnym, ale najwyraźniej byłam w błędzie.
Moherowy Pisior (4 maja 2021 13:57)
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: Jan Winnicki
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: Żyd Morawiecki- morderca Polaków
Cytuję użytkownika: Mariola
Cytuję użytkownika: renc
Cytuję użytkownika: B.
Po co się szczepić skoro dalej się obawiacie tych co się nie szczepią Przecież szczepionka powinna dac wam gwarancje bezpieczeństwa.Kazdy ma prawo decydować o sobie.
Oni ulegli z panicznego strachu medialnej manipulacji tworzonej przez możnych tego świata pałających rządzą władania nad światem.Jesteśmy ludźmi wolnymi którym krok po kroku odbiera się tą wolność co tego jest przykładem.Jeszcze trochę a jak by im się to udało to oznaczyliby nas jak Niemcy Żydów.
Szczepionka daje gwarancje, tylko przez płaskoziemców będą kolejne zamykane gospodarki. A raczej każdy poza antyszczepionkowcami czyli pajacami chce normalnie żyć, a nie siedzieć w domu.
Jeżeli muszę sobie wstrzyknąć polisorbat 80, rtęć i parę innych toksycznych substancji by "normalnie żyć" to czy rzeczywiście nie jest tutaj coś nie tak?
Polak Morawiecki mówi, że szczepienia nie są obowiązkowe. Żyd Szełemej chce aby były obowiązkowe. Pan pisze "Żyd Morawiecki - morderca Polaków". - W tej sytuacji zmuszony jestem uznać, że powinien pan zostać obowiązkowo zaszczepiony przeciw wściekliźnie. Ewentualnie przeciw skrajnej głupocie.
Jurek też masz żydowskie pochodzenie. Dlaczego się swoich czepiasz, to nie takie katolickie i chrześcijańskie. Prof. Horban też wg ciebie jest żydem? Dobrze wiesz, że rząd wprowadzi obowiązek szczepień bo od września będzie czwarta fala. P.S król Polski Jezus Chrystus też był żydem.
Jestem Polakiem i katolikiem. P.S. Jeśli chodzi o Jezusa to nie był Żydem tylko semitą. Pojęcie Żyd oznacza, że dana osoba jest wyznawcą Judaizmu.
Mylisz pojęcia. Żyd to narodowość, a wyznawca judaizmu to żyd. A dlaczego Jezus był obrzezany? Rodzice doprowadzili niczego nieświadomego Żyda Jezuska do zostania żydem, podobnie jak rzymscy katolicy chrzczą nieświadomych skutków tego występku noworodków.
MAX-y (4 maja 2021 13:22)
Takie pytanie - jak myślicie - ilu antyszczepionkowców zostałoby na placu boju, gdyby wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom nie przynaglać ich do korzystania z dobrodziejstw nauki jakimi są szczepionki, ale w zamian za to, zgodnie ze zwykłą ludzką uczciwością dać im do podpisania zobowiązanie, że w przypadku kiedy zarażą siebie - pokrywają sami koszty leczenia, a kiedy zarażą innych, albo doprowadzą do ich śmierci - będą płacić odszkodowania. Uczciwie by to było prawda? tylko kto by został...
Kiki (4 maja 2021 12:23)
To nie byłą antyszczepionkowa majówka tak jak pisza poddańcy żyda. Tylko to była majówka przeciw Szełemejowi który stracił do końca rozum i chce ubezwłasnowolnić wałbrzyszan. Narobił tyle bachorów to niech ich szczepi a od ludzi wara cebulowo-czosnkowy głuptaku.
Jerzy Jacek Pilchowski (4 maja 2021 11:19)
Cytuję użytkownika: POwska cenzura
"Wałbrzych 24" nie pozwala komentować artykułów nieprzychylnych Szelemejowi. Dziennikarstwo zeszło na psy.
Jak widać nawet redakcja "Wałbrzych 24" rozumie, że Szełemej zrobił z siebie idiotę.
Jarson (4 maja 2021 8:15)
Cytuję użytkownika: wałbrzych2021
To że pod informacją z wczorajszego protestu jaki odbył się na Podzamczu wyłączono komentarze świadczy o tym że portal wałbrzych24 nie jest portalem informacyjnym tylko ratuszową farmą trolli na usługach Szełemeja.
Niestety każdy lokalny portal informacyjny w tym mieście jest taki sam. Wszyscy trzęsą portkami i tyle .
Jarson (4 maja 2021 8:15)
Cytuję użytkownika: wałbrzych2021
To że pod informacją z wczorajszego protestu jaki odbył się na Podzamczu wyłączono komentarze świadczy o tym że portal wałbrzych24 nie jest portalem informacyjnym tylko ratuszową farmą trolli na usługach Szełemeja.
Niestety każdy lokalny portal informacyjny w tym mieście jest taki sam. Wszyscy trzęsą portkami i tyle .
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Dziki w Śródmieściu Wałbrzycha, ryś w Jugowie

Prawie 200 kontroli wałbrzyskich autobusów

Wałbrzych: pracownica poczty przywłaszczyła pieniądze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij