Menu

Już można oglądać Ogrody Kwiatów w Zamku Książ

Calineczka, Śpiąca Królewna i mnóstwo wspaniałych kwietnych  aranżacji.  Możemy już oglądać „Ogrody Kwiatów” w Zamku Książ.

Już można oglądać Ogrody Kwiatów w Zamku Książ
Majówka, to dobry czas, by odwiedzić Zamek Książ.  Kwiatowe aranżacje ozdobiły zamkowe tarasy i zachęcą do odkrywania przyrody w jego otoczeniu.
 
Ogrody  można oglądać od  od 30 kwietnia do 9 maja.
 
- Na każdym tarasie, floryści i twórcy ogrodów stworzyli niesamowite dzieła sztuki. Zachęcamy Do odwiedzania, bo w takiej odsłonie na pewno Państwo tarasów zamkowych nigdy nie widzieliście. Jest bardzo spokojnie. Nie ma tłumów, nie ma kolejek. Więc można w bezpieczny sposób zobaczyć to, co Zamek Książ przygotował na tę specjalną majówkę. Od 30 kwietnia do 9 maja. - mówi prezes Zamku Książ, Anna Żabska.
 
Za stworzenie ogrodów odpowiada Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. 
 
- Po raz pierwszy nawiązaliśmy współpracę z twórcami ogrodów z całej Polski. Każdy znajdzie swoją bajkową opowieść na tarasach. Mamy Calineczkę, Śpiącą Królewnę.  - mówi prezes Zamku Książ, Anna Żabska.
 
Jak dostać się do Zamku Książ?
 
- Ulica Piastów Śląskich jest wyłączona dla indywidualnego ruchu kołowego. Możemy dojechać tu wyłącznie autobusami komunikacji miejskiej. Są w pogotowiu dla państwa parkingi na płycie głównej Zamku Książ. Za Palmiarnią także jest bardzo duży parking. Dla przyjeżdżających spoza Wałbrzycha, przygotowaliśmy parkingi przy markecie Auchan. Tam podstawiane są busy. Parkowanie jest bezpłatne, ale za przejazd wykupujemy bilet. - mówi prezes Zamku Książ, Anna Żabska.
 
 
 
Bilety można kupić online. 
 
Teren strefy biletowanej Ogrodów Kwiatów w Książu obejmować będzie barokowy dziedziniec honorowy, przedzamcze i ogrody tarasowe w stylu francuskim.  Zarówno zamek jak i podziemia, w związku z rządowymi obostrzeniami nadal pozostają zamknięte
 
GODZINY OTWARCIA 30.04 - 09.05.2021
Godziny otwarcia kas biletowych  9:00 - 18:00 
Godziny otwarcia Ogrodów Kwiatów  9:00 - 19:00 
 
W dniach 30.04-09.05 wstęp na przedzamcze będzie biletowany.
 
Dotyczy jednorazowego wstępu w dniu, wybieranym na etapie zakupu (widniejącym na bilecie), w terminie 30.04-09.05.2021 r., na zwiedzanie przedzamcza i tarasów. Bilety nie zawierają zwiedzania Zamku, Podziemnej Trasy, mauzoleum, które ze względu na pandemię są zamknięte. 
 
UWAGA! Liczba biletów na każdy dzień jest limitowana
 
 Zamkowy system online umożliwiający zakup biletów znajduje się na stronie: bilety.ksiaz.walbrzych.pl ( należy wybrać Ogrody Kwiatów w Książu). Bilet zakupiony poprzez elektroniczny system można okazać ochronie w wersji elektronicznej lub w formie papierowej.
 
 Bilety ulgowe przysługują dzieciom od lat 4, uczniom szkół do lat 19 oraz studentom do 24 roku życia; opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (1 opiekun grupy 10-cio osobowej wchodzi bezpłatnie); osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom; emerytom, rencistom i osobom powyżej 65 roku życia. Zakup biletu ulgowego jest uzależniony od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi. 
 

Komentarze

Kalmar (1 maja 2021 22:46)
Cytuję użytkownika: Kalmar
Prostytutki same tam
Naprawdę żeby oglądać to samo co roku to trzeba mieć równo słabizna
Kalmar (1 maja 2021 22:44)
Prostytutki same tam
Tylko czytanie zbawi naród (1 maja 2021 20:09)
Cytuję użytkownika: J-23
Czyli kobiety w wieku emerytalnym muszą zakupić bilet wartości 35 zł. Czy Włodarze Wałbrzycha nie przestrzegają Ustawy o wieku emerytalnym w Polsce - czyli mężczyzna 65 lat a kobieta 60 lat.Może ktoś pisząc tan artykuł popełnił błąd .
Czytanie ze zrozumieniem. Emeryci i renciści i osobom powyżej 65 roku życia. Emerytowany Policjant w wieku 52 lat, wchodzi na ulgowy, tak samo jak 40 letnia rencistka.
J-23 (1 maja 2021 18:05)
Czyli kobiety w wieku emerytalnym muszą zakupić bilet wartości 35 zł. Czy Włodarze Wałbrzycha nie przestrzegają Ustawy o wieku emerytalnym w Polsce - czyli mężczyzna 65 lat a kobieta 60 lat.Może ktoś pisząc tan artykuł popełnił błąd .
Lawineczka (1 maja 2021 6:58)
Cytuję użytkownika: Lawinka
Nie zaszczepieni też mogą oglądać ?
Płaskoziemcy nie mogą. Najlepiej jak wyjadą z Polski.
Lawinka (30 kwietnia 2021 19:54)
Nie zaszczepieni też mogą oglądać ?

Dodaj komentarz

ogrody  |   kwaitow  |   majowka  |   zamek  |   ksiaz  |  

Górnik wygrywa na wyjeździe

Na tropie zaginionego Choleryka z Zamku Książ

Zamek Książ poszukuje młodych muzyków

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij