Już można oglądać Ogrody Kwiatów w Zamku Książ

Calineczka, Śpiąca Królewna i mnóstwo wspaniałych kwietnych  aranżacji.  Możemy już oglądać „Ogrody Kwiatów” w Zamku Książ.

Majówka, to dobry czas, by odwiedzić Zamek Książ.  Kwiatowe aranżacje ozdobiły zamkowe tarasy i zachęcą do odkrywania przyrody w jego otoczeniu.
 
Ogrody  można oglądać od  od 30 kwietnia do 9 maja.
 
- Na każdym tarasie, floryści i twórcy ogrodów stworzyli niesamowite dzieła sztuki. Zachęcamy Do odwiedzania, bo w takiej odsłonie na pewno Państwo tarasów zamkowych nigdy nie widzieliście. Jest bardzo spokojnie. Nie ma tłumów, nie ma kolejek. Więc można w bezpieczny sposób zobaczyć to, co Zamek Książ przygotował na tę specjalną majówkę. Od 30 kwietnia do 9 maja. - mówi prezes Zamku Książ, Anna Żabska.
 
Za stworzenie ogrodów odpowiada Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. 
 
- Po raz pierwszy nawiązaliśmy współpracę z twórcami ogrodów z całej Polski. Każdy znajdzie swoją bajkową opowieść na tarasach. Mamy Calineczkę, Śpiącą Królewnę.  - mówi prezes Zamku Książ, Anna Żabska.
 
Jak dostać się do Zamku Książ?
 
- Ulica Piastów Śląskich jest wyłączona dla indywidualnego ruchu kołowego. Możemy dojechać tu wyłącznie autobusami komunikacji miejskiej. Są w pogotowiu dla państwa parkingi na płycie głównej Zamku Książ. Za Palmiarnią także jest bardzo duży parking. Dla przyjeżdżających spoza Wałbrzycha, przygotowaliśmy parkingi przy markecie Auchan. Tam podstawiane są busy. Parkowanie jest bezpłatne, ale za przejazd wykupujemy bilet. - mówi prezes Zamku Książ, Anna Żabska.
 
 
Bilety można kupić online. 
 
Teren strefy biletowanej Ogrodów Kwiatów w Książu obejmować będzie barokowy dziedziniec honorowy, przedzamcze i ogrody tarasowe w stylu francuskim.  Zarówno zamek jak i podziemia, w związku z rządowymi obostrzeniami nadal pozostają zamknięte
 
GODZINY OTWARCIA 30.04 - 09.05.2021
Godziny otwarcia kas biletowych  9:00 - 18:00 
Godziny otwarcia Ogrodów Kwiatów  9:00 - 19:00 
 
W dniach 30.04-09.05 wstęp na przedzamcze będzie biletowany.
 
Dotyczy jednorazowego wstępu w dniu, wybieranym na etapie zakupu (widniejącym na bilecie), w terminie 30.04-09.05.2021 r., na zwiedzanie przedzamcza i tarasów. Bilety nie zawierają zwiedzania Zamku, Podziemnej Trasy, mauzoleum, które ze względu na pandemię są zamknięte. 
 
UWAGA! Liczba biletów na każdy dzień jest limitowana
 
 Zamkowy system online umożliwiający zakup biletów znajduje się na stronie: bilety.ksiaz.walbrzych.pl ( należy wybrać Ogrody Kwiatów w Książu). Bilet zakupiony poprzez elektroniczny system można okazać ochronie w wersji elektronicznej lub w formie papierowej.
 
 Bilety ulgowe przysługują dzieciom od lat 4, uczniom szkół do lat 19 oraz studentom do 24 roku życia; opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (1 opiekun grupy 10-cio osobowej wchodzi bezpłatnie); osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom; emerytom, rencistom i osobom powyżej 65 roku życia. Zakup biletu ulgowego jest uzależniony od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi. 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno