Majówkowa szychta w Starej Kopalni
Od wtorku Stara Kopalnia przyjmuje turystów w swoich przestrzeniach. Są też nowe atrakcje
 
 
Trasa zwiedzania jest czynna codziennie w godzinach 10:00 - 18:00 (ostatnie wejście o 16:00).
 
Chodnik podziemny wzbogacono o nowe eksponaty i stanowiska m.in. ekspozycję kolejki szynowej podwieszanej do przetaczania ręcznego i pole rozdzielcze wraz z szafą zasilająco-pomiarową.
 
Wystawa prezentuje też pompy wirowe powietrzne i elektryczne, wykorzystywane zarówno w przodkach, jak i w rząpiu oraz wciągarki ręczne linowe i łańcuchowe. A to jeszcze nie wszystkie nowości na trasie zwiedzania! 
 
Nowa ekspozycja w podziemiach została przygotowana przez pracowników merytorycznych, a prace zostały przeprowadzone pod okiem byłych górników kopalń wałbrzyskich. 
 
Stara Kopalnia to przede wszystkim muzeum górnictwa, jednak na jej terenie znajdują się także Galeria Sztuki Współczesnej, w której obecnie prezentowane są dwie wystawy.
 
Od 4 maja jest szansa zobaczyć na żywo prace ceramiczne Łukasza Karkoszki na wystawie „Poszukiwania” oraz wystawę zdjęć Anity Andrzejewskiej OUTSIDE IN, która była zorganizowana w ramach V Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii. 
 
Stara Kopalnia zachęca do udziału w zajęciach edukacyjnych w formie online. Bogaty program zawiera propozycje dla dzieci w różnym wieku i pozwala w przystępny sposób przyswoić wiedzę o górnictwie. Szczegóły oferty znajdują się na stronie instytucji. Na zakończenie każdej lekcji uczestnicy mają do wykonania zadania z karty zadań lub pracę plastyczną - dzięki temu mogą utrwalić zdobytą podczas zajęć wiedzę. 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno