Przywileje dla zaszczepionych ?
50 proc. badanych uważa, że osoby zaszczepione powinny zostać objęte pewnymi przywilejami. Przeciw było 29 proc. badanych – wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
 
 
Respondentów zapytano, czy popierają pomysł, żeby osoby zaszczepione nie musiały stosować się do wszystkich obostrzeń epidemicznych i np. mogły korzystać z restauracji, hoteli, siłowni itp. 50 proc. badanych odpowiedziało twierdzącą, przeciw było 29 proc. badanych.
 
Wprowadzenie przywilejów dla zaszczepionych popiera 66 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy; w elektoracie Koalicji Obywatelskiej podobnie – 65 proc. Wśród wyborców Polski 2050 przywileje dla zaszczepionych popiera 60 proc. badanych – wynika z badania.
 
Badanie zrealizowano metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem płci, wieku i wielkości miejsca zamieszkania próbie Polaków 1067 osób.

Tymczasem od soboty na Węgrzech osoby zaszczepione mogą korzystać m.in. z lokali restauracyjnych i kawiarni nie tylko na tarasach, ale i wewnątrz, mogą zatrzymywać się hotelach oraz zabierać do nich dzieci, a także odwiedzać ogrody zoologiczne, muzea, teatry, kina i biblioteki, kluby fitness, pływalnie i lodowiska.
 
Popularnością cieszyły się też w stolicy kąpieliska termalne, gdzie wpuszczano posiadaczy wydanej przez władze karty poświadczającej zaszczepienie przeciwko koronawirusowi lub już odchorowanie Covid-19. Część osób mimo zaszczepienia nie otrzymała jednak dotąd karty. Władze zapewniają, że zostanie to nadrobione.
 
Węgry zajmują drugie miejsce w UE pod względem liczby zaszczepionych. Osiągnęły to dzięki temu, że zawarły umowy na dostawy szczepionek z Chin i Rosji. Według oficjalnych danych około 50 proc. zaszczepionych otrzymało preparaty z tych krajów.

adm
foto: ilstracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno