Pomnik Ayrtona Senny: odsłonięto tablicę pamiątkową

Dziś nie zobaczyliśmy pomnika kierowcy rajdowego Ayrtona Senny, odsłonięto jedynie tablice pamiątkową  w Muzeum  Sportów Motorowych w Wałbrzychu. Przeszkodziła pandemia, ale pomnik już jest -  zobaczcie jak wygląda. Odsłonięcie już niedługo. 

Ayrton Senna ma już w Wałbrzychu ulicę nazwaną jego imieniem, znajduje się przy niej  Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych.  Teraz stanął tu pomnik brazylijskiego kierowcy rajdowego i tablica pamiętkowa. Dziś odsłonięto tablicę pamiątkową w wąskim gronie.  Na odłonięcie pomnika jeszcze poczekamy przeszkodziła pandemia. 

- Wszyscy czekamy (...) Będzie jeszcze ten szczęśliwy dzień, że będziemy mogli gościć, nie mówię już o ambasadorze Brazylii, ale kogoś z Instytutu Ayrtona Senny czy z rodziny. I to jest dla mnie ważna wartosć, bo to jakby podsumowuje to co w Wałbrzychu robimy - 
mówi Jerzy Mazur, inicjator przedsięwzięcia. 


Zobacz odsłonięcie pomnika - kliknij tutaj 


 

Ayrton Senna da Silva (ur. 21 marca 1960 w São Paulo, zm. 1 maja 1994 w Bolonii) – brazylijski kierowca wyścigowy, trzykrotny mistrz świata Formuły 1. Jeździł w zespołach Toleman, Lotus, McLaren i Williams. Przez wielu ekspertów i zawodników uważany za najlepszego kierowcę F1 wszech czasów. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób związanych z Formułą 1. Po poważnym wypadku podczas Grand Prix San Marino na torze Imola, zmarł w szpitalu w Bolonii we Włoszech w wyniku obrażeń mózgu.
 
Na całym świecie miał wielu oddanych fanów a wśród nich byłego kierowcę wyścigowego a obecnie wałbrzyskiego przedsiębiorcę Jerzego Mazura. To z jego inicjatywy, imieniem Ayrtona Senny nazwano ulicę prowadzącą do Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych, gdzie znaleźć można wiele pamiątek związanych z gwiazdami polskiego i światowego motosportu.

- Był wielkim sportowcem, wielkim kierowcą wyścigowym, który owocami swojej pracy dzielił się z potrzebującymi, a zwłaszcza z dziećmi. I to dla mnie było motywacją żeby ta ulica 10 lat temu powstała i żebyśmy dzisiaj, choć symbolicznie ze względu na panującą epidemię, spotkali się tutaj , chociaż odsłonili obelisk, który dokumentuje jego dokonania sportowe ale także i społeczne. - mówi Jerzy Mazur. 


A tak będzie wyglądał obelisk Ayrtona Senny w Muzeum Sportów Motorowych w Wałbrzychu (przy ulicy... oczywiście Ayrtona Senny).
adm
foto: adm
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno