Będzie remont ul. Ogrodowej

Ulica Ogrodowa po wielu latach zaniedbań doczeka się remontu. W dużej mierze zawdzięczamy to ważnemu inwestorowi, który wpłynął na decyzję władz Wałbrzycha.

Wyświetl galerię 1/17
Przy ul. Ogrodowej mieści się wiele firm ale także m.in. Zespół Szkół nr 5 czy Miejska Komenda Państwowej Straży Pożarnej. Mimo to odcinek tej ulicy od skrzyżowania z ul. Wrocławską do stacji benzynowej z roku na rok był w coraz gorszym stanie. Zwykle to samorząd pierwszy przygotowuje tereny inwestycyjne, doprowadza drogi i czeka na inwestorów. W tym przypadku było na odwrót. Rozpoczęcie budowy hal magazynowych przez jednego z największych europejskich deweloperów niejako wymusiło na władzach Wałbrzycha podjęcie działań w kierunku umożliwienia w przyszłości dogodnego skomunikowania tego terenu poprzez ulicę Ogrodową.
 
- Ona oczywiście czekała na swój czas ale on przyjdzie wcześniej, bo inwestorzy oczekują tego od nas, inwestując dziesiątki milionów złotych, tworząc nowe miejsca pracy i płacąc podatki. Nie jest to łatwe bo jesteśmy miastem, które wymaga ogromnych nakładów ale zawsze staramy się te problemy rozwiązywać - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Wkrótce mają rozpocząć się prace projektowe a po nich faktyczna przebudowa drogi. Tak jak to ma miejsce w przypadku większości inwestycji drogowych w Wałbrzychu, będzie to remont kompleksowy, bo przy okazji wymieniona zostanie także cała infrastruktura podziemna.
 
 
plr
foto: M. Gnacy
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno