Podziel się książką
Przeczytaj książkę i przekaż dalej -  w  Świdnicy, w miejscach publicznych, powstają biblioteczki społeczne w ramach projektu Fundacji „Ogrody Edukacyjne” Centrum Aktywności Obywatelskiej. 

 
 
Każda książka z biblioteczki społecznej ma zieloną naklejkę z napisem „podziel sie książką" oraz pieczęć z napisem: „Ogrody Edukacyjne Centrum Aktywności Obywatelskiej Podziel się książką"  W środku znajduje się również zakładka promująca Świdnicę, ze specjalną dedykacją prezydent miasta. Książki umieszczone są w drewnianych, zielonych skrzynkach wykonanych przez rękodzielników. 
 
- Biblioteczki społeczne działają na zasadzie bookcrossingu. Znaleźliście w skrzynce książkę dla siebie? Poczytajcie na miejscu, w czasie spaceru po naszym pięknym mieście lub zabierzcie ze sobą do domu. Można ją także przekazać komuś znajomemu lub dać jej na zawsze miejsce w swoim domu. Można również odnieść ją do dowolnej skrzyneczki. Bookcrossing to bezinteresowna przyjemność dzielenia się literaturą – mówi Magdalena Okniańska, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy. 
 
Książek w zielonych skrzyneczkach nigdy nie zabraknie, gdyż zasoby biblioteczek będą na bieżąco uzupełniane.  Gdzie można znaleźć zielone biblioteczki społeczne?
 
Miejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Rynek 39/40
Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych ul. Długa 33
Restauracja Wołowina ul. Wrocławska 1
Urząd Miasta Świdnica ul. Armii Krajowej 49
Klub Seniora na Zawiszowie ul. Władysława Łokietka 13
Kawiarnia No  Sugar Cafe ul. Basztowa 1
Sklep OUTLET  – Rynek 6
 
Jeżeli chcecie, żeby zielona biblioteczka społeczna zaistniała gdzieś bliżej Was, to napiszcie na adres mailowy: k.piotrowska@um.swidnica.pl proponując miejsce w restauracji/sklepie/biurze czy innym lokalu, do którego mają dostęp świdniczanie. A jeżeli macie w domu książki, które chcecie przekazać do naszych wspólnych biblioteczek, to dzwońcie na nr telefonu „Ogrodów Edukacyjnych” - 539 345 644. 
 
- Zielone skrzyneczki pojawiły się w mieście po to, żeby żadna książka nie kurzyła się zapomniana na strychu, czy w piwnicy. Żebyśmy mieli tematy do rozmów z innymi i możliwość spotkania się w krainie wyobraźni a także na świdnickich szlakach, w czasie wypraw „Poszukiwaczy Zaginionych Książek”. Twórzmy biblioteki społeczne, przekazujmy sobie kolejne książki. Pamiętajmy: czytanie to wiedza i fantastyczny sposób na trenowanie i rozwój umysłu – dodaje Magdalena Okniańska. 
 
Projekt „Ogrodów Edukacyjnych” realizowany jest w Partnerstwie z Urzędem Miejski w Świdnicy – Referatem Organizacji Pozarządowych oraz Miejską Biblioteką Publiczną im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy.  
 
adm
foto: UM Świdnica
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno