Tu ma powstać wałbrzyska tężnia solankowa

Gmina Wałbrzych poszukuje projektanta i wykonawcy tężni solankowej, której zażyczyli sobie mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Obiekt mógłby powstać jeszcze w tym roku, jeśli tylko znajdzie się firma gotowa go zbudować.

Tężnie solankowe kojarzą się raczej z miejscowościami uzdrowiskowymi ale mieszkańcy dzielnicy Nowe Miasto stwierdzili, że ogromny teren rekreacyjny, jakim jest Park Sobieskiego zasługuje na taki obiekt i warto w ten sposób podnieść jego atrakcyjność. Pomysł przedstawiono w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 i udało się zebrać wystarczającą liczbę głosów by wdrożyć go w życie.
 
 
Pod koniec ubiegłego roku gmina zleciła wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego i wstępny kosztorys i w ubiegłym tygodniu na podstawie tych dokumentów ogłoszono przetarg.
 
- Na naszej platformie zakupowej jest ogłoszone postępowanie w celu wyłonienia projektanta i wykonawcy tężni solankowej w Parku im Jana III Sobieskiego. Chcemy to wykonać metodą "zaprojektuj i wybuduj". Liczymy, że do końca tego roku inwestycja będzie zakończona - informuje rzecznik Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Edward Szewczak.
 
 
Wałbrzyska tężnia będzie ogólnodostępna dla wszystkich. Zgodnie z założeniami nie będzie to wielki obiekt, jakie spotyka się w najpopularniejszych polskich uzdrowiskach ale na potrzeby spacerowiczów powinien wystarczyć. Wokół tężni postawione będą ławki, na których będzie można się zrelaksować i powdychać wydzielane przez solankę minerały. Obiekt ma powstać w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw przy ul. Inwalidów Wojennych.
 
Koncepcja tężni solankowej - Projekt: MZ Studio R. Szymański
 
Jak informuje rzecznik ratusza, równocześnie na wykonawcę czeka inny projekt w ramach budżetu obywatelskiego. Chodzi o modernizację stadionu przy ul. Kusocińskiego w dzielnicy Piaskowa Góra.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno