Rusza maturalny maraton, dziś wracają do szkół uczniowie klas I-III

Punktualnie o 9:00 rozpoczną się matury - dziś język polski na poziomie podstawowym. Maturzyści zdają trzy pisemne egzaminy obowiązkowe: z  j. polskiego, matematyki i języka obcego. Dziś wracają do szkół uczniowie klas I-III.

 

O 9:00 rozpocznie się pisemny egzamin z języka polskiego, egzamin z matematyki w środę, a w czwartek jezyk obcy (egzaminy na poziomie podstawowym). W pierwszej połowie czerwca zaplanowano egzaminy dodatkowe dla uczniów, którzy z różnych przyczyn losowych nie przystąpią do egzaminów w najbliższych dniach. Sesje poprawkowe dla maturzystów, którym nie uda się znać jednego z egzaminów obowiazkowych zaplanowano pod koniec sierpnia.  Maturzyści nie muszą zdawać egzaminu na poziomie rozszerzonym. W tym roku do matury przystąpi około 270 tys. uczniów. 

Dziś do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Klasy starsze pozostają na nauce zdalnej. Od 17 maja wróci dla nich nauka hybrydowa. Od wtorku szkoły podstawowe mają również prowadzić działalność opiekuńczo–wychowawczą dla uczniów w świetlicach.

Zajęcia w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego nadal w całym kraju mogą odbywać się stacjonarnie, a w kształceniu zawodowym można realizować zajęć praktycznych i praktyk zawodowych.
 
Nauka stacjonarna w klasach I-III szkół podstawowych była w tym roku szkolnym dwukrotnie zawieszana. Po raz pierwszy zawieszona została na początku listopada ub.r. Do nauki stacjonarnej najmłodsi uczniowie wrócili do szkół w połowie stycznia. Po raz drugi nauka stacjonarna uczniów klas I-III została zawieszona od 22 marca.
 

adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno