Menu

Szczepienia nastolatków w drugiej połowie maja?

Decyzje dotyczące rozszerzenia szczepień na młodsze roczniki zapadną w drugiej połowie maja, kiedy będziemy wiedzieli, jak wygląda zainteresowanie szczepieniami ze strony pozostałych osób – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szczepienia nastolatków w drugiej połowie maja?
Na wtorkowej konferencji Niedzielskiego zapytano o wniosek w sprawie zatwierdzenia szczepionki BioNTech/Pfizer dla dzieci od 12 lat, który oceniać będzie Europejska Agencja Leków (EMA). Preparat ten jest dopuszczona do stosowania u osób w wieku powyżej 16 lat.
 
Minister zapewnił, że na bieżąco monitoruje sytuację, a we wtorek rozmawiał na ten temat z pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień, szefem KPRM Michałem Dworczykiem.
 
- Zdecydowaliśmy, że decyzję będziemy podejmowali w drugiej połowie maja – powiedział Niedzielski
 
Dodał, że wtedy wiadomo będzie, jak wygląda "kwestia zapisania się poszczególnych roczników i jak wygląda zainteresowanie oraz związane z tym tempo szczepień".
 
 
O tym, że badania kliniczne III fazy pokazują, że szczepionka przeciw COVID-19 firmy Pfizer jest skuteczna u dzieci w wieku 12-15 lat mówił w połowie kwietnia prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak.
 
Zgodnie z doniesieniami mediów Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) jeszcze w tym tygodniu ma wydać zgodę na szczepienie preparatem Pfizera dzieci powyżej 12 lat. EMA ma ogłosić swą decyzję w czerwcu – jeśli proces ewaluacji przebiegnie zgodnie z harmonogramem.
 
info: PAP
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

NIECH RADA MIEJSKA ZALEGALIZUJE DRAGI (6 maja 2021 23:45)
ROMANIE SZEŁEMEJU I RADO MIEJSKA ZALEGALIZUJCIE I ZDEKRYMINALIZUJCIE WSZYSTKIE NARKOTYKI W WAŁBRZYCHU!
pawel (5 maja 2021 19:14)
A tu mocne piknięcie ......panuje w TVN i TVP propaganda że od 2021 dużo ludzi trafią z powodu covidu na oddziały szpitalne .........więc poszło zapytanie do MZ o to jakie grupy wiekowe są obecnie hospitalizowane w szpitalach .........i pewnie liczycie że MZ ładnie odpisało i podało .............buehehehehe nie , powołali się na przepisy że takich danych nie mogą udostępniąć ............jak myślicie dlaczego ????? Bo młodych na hospitalizacjach wcale nie jest dużo , jednak by oszukać opinię publiczną i przekonać młodych do szczeppień trzeba stworzyć fikcyjne zagrożenie w postaci domniemanej fali hospitalizacyjnej młodych bueheheheheheheh ale wy jesteście słabi bueheheheheeheheh tylko glupki oglądające na co dzień telewizyjne media w to wierzą buehehehehehe
pawel (5 maja 2021 19:09)
Dzieci zaczęły umierać na covid .............ku...a tragedia się dzieje ...........to cyk ..... od stycznia 2021 do 31 marca 2021 w Polsce na covid z powodu covid zmarlo 7 osób w wieku od 0 do 13 lat w tym dwóch 13 latków , dwóch 7 latków i po jednym , 2,3 i paromiesięczne dziecko i z tych 7 osob ...tylko 6 miało choroby przewlekłe ...........więc szczepmy dzieci dla ich bezpieczeństwa.............by mniej ich umierało.
pawel (5 maja 2021 19:04)
O covid zabija coraz więcej ludzi młodych buehehehehehehehehe , bo przecież szczepieniem ich chronimy od zgonów na pewno buehehehe bo tylu musi umierać ...............Więc struktura wiekowa zgonów na covid od 01.01.2021 do 3 maja 20201 . 31,45 % - 70/79 lat ... 29,09% - 80/89 lat ... 21,88% - 60/69 lat .... 9,19% - 90/99 lat ... 5,34% - 50/59 lat .... a teraz ludzie młodzi którym tak covid grozi że aż trzeba ich szczepić ...2,08% - 40/49 lat .... 0,74% - 30/39 lat .... 0,19% - 20/29 lat .... 0,03% - 10/19 lat ... 0,02% - 0/9 lat ......bueheheheehhe trzeba pokazywać coś jeszcze bueheheheehhe ?????
Józek (5 maja 2021 14:40)
Czy są wyniki badań dotyczące płodności i możliwości donoszenia viąży po zaszczepieniu?
PanLach (5 maja 2021 12:10)
Uderz pięścią w stół,a nożyce się odezwą.
ha (5 maja 2021 11:26)
Cytuję użytkownika: PanLach
Polin się szczepi!W konstytucji jest napisane-Naród sprawuje władzę przez czosnkowych lub" BEZPOŚREDNIO"
Izrael jest najbardziej zaszczepionym narodem na świecie, ponad 60% obywateli już jest zaszczepiona. Sądzicie, że gdyby to był jakiś spisek depopulacyjny to żydzi by przodowali w szczepioeniu?? p*****lnijcie się w głowe
PanLach (5 maja 2021 7:24)
Polin się szczepi!W konstytucji jest napisane-Naród sprawuje władzę przez czosnkowych lub" BEZPOŚREDNIO"
Emeryt dyplomowany (4 maja 2021 23:14)
Dania zrezygnowała ze szczepionek J&J a w Polsce dalej ludzi ogłupiają . Link do strony Polsat https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-05-03/dania-media-rzad-rezygnuje-ze-szczepienia-preparatem-johnsonjohnson/?fbclid=IwAR2wc-YnkjOIyyTNCOfVjyxgksjhesgnK5Lx_FyKLhWurC7LvTshMlutdrw
+++ (4 maja 2021 23:05)
Cytuję użytkownika: A ziemia jest płaska
Cytuję użytkownika: pandemia xdddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd
Magia znika. Nikt nie chce się szczepić tymi toksynami.
Właśnie było widać ba majówkę. Normalni w deszczu stali po 8 godzin, żeby się zaszczepić, a pozostali będą twierdzić, że ziemia jest płaska. Na dzisiaj mamy 12 mln patriotów dbających o dobro ojczyzny.
Było widać "majówkę i kryterium uliczne" na Podzamczu . Nagłośnienie prawidłowe, odpowiedzi rzeczowe.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

covid  |   szczepionka  |  

Ponad 3 tysiące zakażeń w tydzień

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Koronawirus: 550 zakażeń na Dolnym Śląsku w ciągu tygodnia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij