Menu

Wracają zabiegi planowe

Niespełna dwa miesiące temu NFZ zalecił placówkom zdrowia wstrzymanie zabiegów planowych, które nie związane były z pilnymi przypadkami ratowania życia pacjentów. Od ubiegłego wtorku zniesiono te ograniczenia. Sprawdzamy jak wpłynęło to na funkcjonowanie Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Wracają zabiegi planowe
Gdy na początku marca dzienne przyrosty nowych zachorowań na covid przekraczały 15 tysięcy przypadków a liczba wolnych łóżek w szpitalach drastycznie się kurczyła NFZ wydał zalecenia by szpitale wstrzymały zabiegi planowe w przypadkach niewymagających nagłych interwencji. Wymieniano między innymi zabiegi wszczepienia sztucznego stawu biodrowego, zabiegi korekcyjne kręgosłupa, naczyniowe na aorcie brzusznej, czy bajpasy. 
 
Decyzje o wstrzymywaniu zabiegów zależały jednak od dyrekcji poszczególnych placówek i miały być skorelowane głównie z dostępnością łóżek dla pacjentów covidowych. Gdy sytuacja w kraju zaczęła się normować a obłożenie w szpitalach spadać, NFZ na polecenie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zalecił wznowienie zabiegów planowych od 4 maja. Nie wpłynęło to znacząco na zmiany w funkcjonowaniu wałbrzyskiego szpitala im. Sokołowskiego.
 
- Zabiegi operacyjne w szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego odbywają się w sposób ciągły. 8 marca NFZ wydał zalecenia, co do ograniczenia do niezbędnego minimum lub czasowego zawieszenia świadczeń wykonywanych planowo. Niemniej jednak nasz szpital starał się by te zabiegi się odbywały, zatem wycofanie w dniu 4 maja tych ograniczeń tak naprawdę niewiele zmieniły w naszej działalności. Cały czas staramy się by pacjenci mieli dostęp do świadczeń medycznych - informuje Sylwia Grzondziel, rzeczniczka szpitala im. A. Sokołowskiego.
 
 
Statystyki z czwartkowego poranka mówiły o 120 pacjentach covidowych przebywających w wałbrzyskim szpitalu w tym 14 osobach pod respiratorem. W czwartek w całym mieście ujawniono tylko 11 nowych zachorowań, 13 wyzdrowień i niestety odnotowano 3 zgony.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

vvvvv . (7 maja 2021 20:15)
Prosektorium czeka ....
Minta (7 maja 2021 8:58)
Będą leczyć tylko tych zaszczepionych? doktorku jak tam w tym temacie, już personel szpitala dostał wytyczne ?
Rafał (7 maja 2021 5:49)
Cytuję użytkownika: ANTY-PLANDEMIST
I co będziecie wkładali patyki do mózgów wszystkim pacjentom? Nigdy! Zaprzestańcie kaleczyć luzi tymi chorymi testami! Macie leczyć z chorób a nie wyrabiać normy globalistom!
Skoro takie rzeczy piszesz to znaczy nie masz w ogóle mózgu, dlatego nie martw się tobie po zrobieniu testu nic nie będzie.
ANTY-PLANDEMIST (6 maja 2021 23:57)
I co będziecie wkładali patyki do mózgów wszystkim pacjentom? Nigdy! Zaprzestańcie kaleczyć luzi tymi chorymi testami! Macie leczyć z chorób a nie wyrabiać normy globalistom!
Jadwiga (6 maja 2021 23:39)
Cytuję użytkownika: Tołstoj
Boją się, bardzo się boją.
Dowody sa zebrane, sporo ludzi czeka aby je wykorzystac przeciwko zbrodniarzom medycznym ktorych to mamy obowiazek wyeliminowac ze spoleczenstwa . Hitlerowcom tez zdawalo sie ze beda zyli zawsze w bezpieczenstwie i bezkarnosci.
NIECH RADA MIEJSKA ZALEGALIZUJE DRAGI (6 maja 2021 23:38)
ROMANIE SZEŁEMEJU I RADO MIEJSKA ZALEGALIZUJCIE I ZDEKRYMINALIZUJCIE WSZYSTKIE NARKOTYKI W WAŁBRZYCHU!!!
Tomorrow (6 maja 2021 22:13)
Teraz to się w dupe pocałujcie. Już drugi raz termin przełożony. I tak wam kuźwa nie ufam i nie dam się żywcem zaintubowac. Sorry jedna skóra mniej. Jak umrę to w domu na swoich warunkach
Księgowy to degenerat (6 maja 2021 21:02)
Cytuję użytkownika: Ksiegowy
Czyli jednak, s********y wymordowaly brakiem leczenia 100 000tys Polakow od poczatku tzw,,pandemii''.! Pamietajcie ze czesc lekarzy, ratownikow med. i pielegniarek brala i nadal udzial w tej zbrodni !Oczywiscie okolicznoscia lagodzaca NIE jest wymowka pt,,ja wykonywalem polecenia''.To samo bylo w Norymberdze.
Od służy zdrowia się odpier....l świrze.
Tołstoj (6 maja 2021 20:54)
Boją się, bardzo się boją.
Ksiegowy (6 maja 2021 20:50)
Czyli jednak, s********y wymordowaly brakiem leczenia 100 000tys Polakow od poczatku tzw,,pandemii''.! Pamietajcie ze czesc lekarzy, ratownikow med. i pielegniarek brala i nadal udzial w tej zbrodni !Oczywiscie okolicznoscia lagodzaca NIE jest wymowka pt,,ja wykonywalem polecenia''.To samo bylo w Norymberdze.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   szpital  |   zabiegi planowe  |   leczenie  |   koronawirus  |   pandemia  |  

Ruszyła kampania społeczna #jedynytakitest

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Siatkarska sobota na Hali Wałbrzyskich Mistrzów

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij