Menu

Kradł ''na policjanta''

O dużym szczęściu może mówić 71-letnia mieszkanka Wałbrzycha, która o włos straciłaby 30 tysięcy złotych. Oszust wpadł na gorącym uczynku, gdy próbował oszukać kobietę metodą "na policjanta". Zatrzymanemu 35-latkowi grozi 8 lat więzienia, a seniorka odzyskała biżuterie i pieniądze. 
Kradł ''na policjanta''
Do zatrzymania oszusta doszło w miniony czwartek w Wałbrzychu na ul. Broniewskiego. 71-letnia mieszkanka otrzymała telefon od mężczyzny podającego się za pracownika poczty polskiej z informacją o nadaniu przesyłki, jednak brak było jej pełnego adresu. Nieświadoma niczego kobieta podała swój adres. Kilka minut później zadzwonił inny mężczyzna podający się za funkcjonariusza, który poinformował, że rozpracowują grupę przestępców włamujących się do mieszkań. Oszust nakazał seniorce spakować wszystkie kosztowności oraz pieniądze i wyrzucić je przez okno, by mógł je odebrać "nieumundurowany policjant".  71-letnia wałbrzyszanka spakowała do reklamówki złotą biżuterię, pieniądze  i wyrzuciła pakunek przez okno. Pod blokiem czekał już 35-latek, który zabrał reklamówkę. Oszust natychmiast został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze odzyskali w całości mienie o wartości prawie 30 tysięcy złotych.
 
 
Okazało się, że kilkanaście minut wcześniej mężczyzna usiłował oszukać inną mieszkankę Wałbrzycha podając się za policjanta,  jednak seniorka nie dała mu wiary i zadzwoniła na numer alarmowy 112.

Policjanci znaleźli przy zatrzymanym 35-latku amfetaminę i marihuanę , mężczyzna był też poszukiwany przez wrocławską prokuraturę.
 
- Zatrzymany usłyszał łącznie cztery zarzuty za dokonanie i usiłowanie oszustwa oraz za posiadanie narkotyków i ukrywanie prawa jady, którym nie miał prawa rozporządzać. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. - informuje asp.szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji. 

35-latkowi grozi do 8 lat więzienia. 

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

złodziej  |   kradzież na policjanta  |   Wałbrzych  |   997  |   112  |   kradł  |   na policjanta  |  

Wałbrzyski Budżet Obywatelski - 4,5 mln. zł. Kiedy można składać...

Ewakuacja mieszkańców. Saperzy wywieźli pocisk

Górnik wygrywa na wyjeździe

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij