Udawał policjanta i wyłudził 30 tys. zł
Udawał policjanta, ale został schwytany na gorącym uczynku przez prawdziwych funkcjonariuszy. Ci odzyskali 30 tys. zł.
 
Do oszustwa doszło popularną metodą „na policjanta”. Seniorka przekazała 35-letniemu mężczyźnie biżuterię oraz pieniądze o łącznej wartości prawie 30 tysięcy złotych. Oszust trafił na 3 miesiące do aresztu.
 
Jak informuje policja - Oszustwa na szkodę osób starszych to niestety cały czas aktywny proceder. Seniorzy najczęściej padają ofiarami przestępców podszywających się pod policjantów, prokuratorów, czy też członków najbliższej rodziny. Oszuści są systematycznie wyłapywani przez mundurowych.
 
35-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego odebrał od seniorki reklamówkę ze złotą biżuterią oraz pieniędzmi w różnych walutach o łącznej wartości prawie 30 tysięcy złotych.
 
Do zatrzymania doszło na ul. Broniewskiego. Do 71-letniej mieszkanki zadzwonił  mężczyzna podający się za pracownika Poczty Polskiej z informacją o nadaniu przesyłki, jednak brak było jej pełnego adresu. 
 
Nieświadoma niczego kobieta podała swój adres. Kilka minut później zadzwonił inny mężczyzna podający się za funkcjonariusza, który poinformował, że rozpracowują grupę przestępców włamujących się do mieszkań. Oszust nakazał seniorce spakować wszystkie kosztowności oraz pieniądze i wyrzucić je przez okno, by mógł je odebrać "nieumundurowany policjant". 
 
71-letnia wałbrzyszanka spakowała do reklamówki złotą biżuterię, pieniądze w polskiej oraz obcej walucie i wyrzuciła pakunek przez okno. Pod blokiem czekał już 35-latek, który zabrał reklamówkę. Oszust natychmiast został zatrzymany przez policjantów.
 
Okazało się, że kilkanaście minut wcześniej mężczyzna usiłował oszukać inną mieszkankę Wałbrzycha podając się z funkcjonariusza Policji, jednak seniorka nie dała mu wiary i zadzwoniła na numer alarmowy 112. 
 
Mundurowi w jego mieszkaniu znaleźli amfetaminę, marihuanę  oraz prawo jazdy, którym nie miał prawa dysponować. 35-latek był też poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową we Wrocławiu.
 
Mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty za dokonanie i usiłowanie oszustwa oraz za posiadanie narkotyków i ukrywanie prawa jazdy, którym nie miał prawa rozporządzać. Grozi mu teraz kara nawet 8 lat więzienia. 
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno