Menu

Świdnicki Festiwal Filmowy SPECTRUM powraca

Do 17 maja można nadsyłać swoje filmy do konkursów "Okiem Młodych" w ramach świdnickiego Festiwal Filmowy SPECTRUM. Festiwal powraca i w październiku odbędzie się prawdopodobnie "w realu". 

 
Świdnicki Festiwal Filmowy SPECTRUM powraca
Rok 2020 przyniósł wiele wyzwań i wyznaczył nowe standardy funkcjonowania branży filmowej. Zmiany wpłynęły na myślenie o organizacji festiwali, które musiały otworzyć się na zupełnie inne rozwiązania i perspektywy - przyjąć formułę festiwalu hybrydowego, bądź przenieść swoje wydarzenia do sieci jak Spektrum.

Organizatorzy "Spektrum" wracają do pracy nad tegoroczną edycją festiwalu. 7. edycja świdnickiego festiwalu odbędzie się w dniach 24-30 października.

- Po 7 latach "Spektrum" jest festiwalem dojrzałym, pewnym swojej drogi (...) Po niemal 15 miesiącach pandemii najbardziej brakuje dotyku. Nawet zwykłego uściśnięcia dłoni nieznajomemu, nie mówiąc już o przytuleniu przyjaciół. Dlatego też "Spektrum" chcę Cię dotknąć, chcę abyś poczuł bliskość, bo bliskość i małe wspólnoty od zawsze były i są dla nas ważne. Hasło „Chcemy Cię dotknąć” to list miłosny kina do publiczności, bo puste sale kinowe tęsknią tak samo jak Wy tęsknicie do nich. I wreszcie, naszą ambicją jest pokazywanie filmów, które dotykają, które wzruszają, które poruszają i nie pozwalają pozostać obojętnym wobec problemów świata. - mówi dyrektor festiwalu, Paweł Kosuń. 
 
Do 17 maja można nadsyłać swoje filmy do konkursów:
Konkurs „Okiem Młodych”: Fabuła 
Konkurs „Okiem Młodych”: Dokument
Konkurs „Okiem Młodych”: Amatorski
 
 
Konkurs „Okiem Młodych: Animacja – zupełnie nowa sekcja konkursowa!
 
Konkursy „Okiem Młodych”: Fabuła / Dokument / Animacja są dedykowane twórcom do 35 roku życia, podczas gdy „Okiem Młodych”: Amatorski jest przeznaczony dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w świecie kina i krótkiego metrażu, do którego zakwalifikować się mogą jedynie autorzy filmów w wieku do 21 lat, nie będący studentami szkół filmowych.
 
Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony FilmFreeway: https://filmfreeway.com/spektrum
 
adm
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Zorro (12 maja 2021 14:16)
Na tym zadupiu może się odbyć co najwyżej festiwal kopania ziemniaków albo kieszenia kapusty!

Dodaj komentarz

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

70 załóg na trasie Rajdu o Kropelce

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij