Menu

Szczepienia niepełnoletnich za zgodą opiekunów

- W przypadku szczepień osób niepełnoletnich konieczna będzie zgoda ich opiekunów - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Decyzja w sprawie umożliwienia szczepień nastolatków zostanie wkrótce podjęta.
 
Szczepienia niepełnoletnich za zgodą opiekunów
Minister Niedzielski w Radiu Plus powiedział, że rząd jest "bardzo blisko" podjęcia decyzji w sprawie objęcia szczepieniami przeciw COVID-19 również nastolatków powyżej 16. roku życia.
 
 
- Jesteśmy po konsultacjach z Radą Medyczną. Mamy tu oczywiste wsparcie ze strony charakterystyki produktu leczniczego, gdzie jest zawarta taka możliwość dopuszczenia szczepienia szesnastolatków - powiedział Niedzielski.
 
Zwrócił uwagę, że analizowane były również kwestie formalne związane ze szczepieniem nastolatków. Minister poinformował, że w przypadku szczepień osób niepełnoletnich konieczna będzie zgoda ich opiekunów.

- Natomiast już samo szczepienie może być wykonane chyba bez obecności opiekuna - dodał.


adm 
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Rada Europy zakazuje szczepień przymusowych (13 maja 2021 22:14)
Rada Europy (RE) przyjęła dekret zakazujący obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19, uderzając w globalistów i zacofane dyktatury, które rozważają przymusowe szczepienia obywateli. Rezolucja 2361 (2021) nakazuje rządom zapewnienie, „aby obywatele byli informowani, że szczepienie nie jest obowiązkowe i że nikt nie jest politycznie, społecznie lub w inny sposób naciskany, aby się zaszczepić, jeśli sami nie chcą tego zrobić”. Rada Europy, która jest czołową organizacją praw człowieka w Unii Europejskiej i organem zarządzającym Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, poinstruowała również państwa członkowskie, aby zadbały o to, aby nikt nie był dyskryminowany z powodu braku szczepień, ze względu na potencjalne zagrożenie dla zdrowia lub niechęć do szczepienia.
Platformers (12 maja 2021 22:59)
Roman Szelemej doktor filantrop prezydent zbawca Wałbrzycha omnibus wybitny kardiolog. Niech żyje!
Alojzy Mucha (12 maja 2021 14:37)
Szczepienia lidokainą???
Kto grozi śmiercią prezydentowi Wałbrzycha? (12 maja 2021 13:40)
https://www.youtube.com/watch?v=JIdh_g6bqNw
Za mało danych (12 maja 2021 12:11)
Cytuję użytkownika: hehehehe
Świat o którym marzę, w którym foliarze antyszczepy zostaną pozbawieni wszelkich praw. Nie chcesz się szczepić to siedzisz w maseczce i rękawiczkach na dupie w domu, gdzie normalni zaszczepieni ludzie mogą swobodnie chodzić, spotykać się, jeść w restauracjach, pić w barach, bawić się na dyskotekach i festiwalach. Na szczęście chociaż podróże zagraniczne będą zablokowane dla tej tępoty umysłowej, będą siedzieć nad osranym zalewem w krzeszówku kiedy każdy zaszczepiony będzie opalał się na kanarach
Wielu z Was prawdopodobnie będzie miało wczasy w drewnianej skrzynce 2m pod ziemią z powodu powikłań.ale to z czasem przyjdzie.na razie ciesz się życiem jakie masz bo prawdopodobnie stracisz zdrowie jakie masz obecnie. Zbyt mało badań było żeby coś na pewno mówić na 100%. Może się okazać że to my wyjedziemy A Ty zostaniesz nad osranym kiblem z chodzikiem w ręku i pampersem w kieszeni. Lanie z tych co się nie szczepic jest tak samo stosowne jak lanie z tych co się szczepia. Za mało danych.
hehehehe (12 maja 2021 11:11)
Świat o którym marzę, w którym foliarze antyszczepy zostaną pozbawieni wszelkich praw. Nie chcesz się szczepić to siedzisz w maseczce i rękawiczkach na dupie w domu, gdzie normalni zaszczepieni ludzie mogą swobodnie chodzić, spotykać się, jeść w restauracjach, pić w barach, bawić się na dyskotekach i festiwalach. Na szczęście chociaż podróże zagraniczne będą zablokowane dla tej tępoty umysłowej, będą siedzieć nad osranym zalewem w krzeszówku kiedy każdy zaszczepiony będzie opalał się na kanarach

Dodaj komentarz

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Koronawirus: 550 zakażeń na Dolnym Śląsku w ciągu tygodnia

Czy w Wałbrzychu wrócą masowe punkty szczepień?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij