Menu

Miasto chce zrezygnować z Alby ?

Gmina Wałbrzych chce samodzielnie zająć się odbiorem śmieci, do tej pory robiła to firma Alba. - Analizujemy, czy nie udałby się nam tego taniej robić własnym sumptem. - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.


 

Miasto chce zrezygnować z Alby ?
Póki co nie wiadomo jakiego rzędu miałyby to być oszczędności. Miasto prowadzi analizy 
 
- Mamy RIPOK więc jakąś część tych usług już przejęliśmy. Analizujemy, czy nie udałby się nam tego taniej robić własnym sumptem. - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Baza należy do miasta, ale musiałoby przejąć pojemniki od Alby. 
 
- Nie jest to kłopotliwe, ale musimy sobie policzyć, czy warto podjąć ryzyko. Póki co, takich decyzji nie ma. - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Przejęcie wiązałoby się z zatrudnieniem nowych pracowników. Jak podkreśla prezydent – Bardzo ciężko jest ich obecnie znaleźć. 
 
Firma Alba zajmuje się odbiorem odpadów od listopada 2019 roku. Umowa kończy się w tym roku. 
 
red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Roman na gabaryt (23 maja 2021 0:10)
Cytuję użytkownika: YON
4500 złotych do ręki i znajdą się pracownicy. To nie jest zwykła robota więc Pan Roman musi godziwie zapłacić urzedasy w biurach mają ciepło i na głowę nie pada lecz więcej zarabiają.
Zapłaci tak jak pracownikom mzuk 2600brutto czyli mniej niż najniższa krajowa
YON (22 maja 2021 22:09)
4500 złotych do ręki i znajdą się pracownicy. To nie jest zwykła robota więc Pan Roman musi godziwie zapłacić urzedasy w biurach mają ciepło i na głowę nie pada lecz więcej zarabiają.
O! (22 maja 2021 13:10)
Cytuję użytkownika: Wałbrzyszanin
Cytuję użytkownika: Ja
A gdzie mogę zutylizować drewno po altanie bo pszok nie chce przyjąć bo kawałki papy tam są... Tak samo z szybami zaltany szkło przyjmują ale czyste i nie hartowane. Pszok przyjmuje tylko czyste surowce które można od razu spieniężyć:czysty złom metalowy, czyste szkło, czyste drewno nadające się do sprzedaży na opał a z całą resztą odpadów radźcie sobie sami.. Więc proponuję Panu prezydentowi nową formę selekcji odpadów na te które nadają się do spalenia i pozostałe które wrzucamy w śmietnik..
Z tym drewnem no to naprawdę straszny problem, oczyść papę z drewna i po temacie. Z samą papą i szkłem to już grubszy problem. Poczekałbym na remont jakiegoś dachu gdzieś na osiedlowych blokach, wcześniej czy później taki remont będzie gdzieś przeprowadzony i wówczas pogadałbym z kierownikiem robót budowlanych. Starą papę, którą zdzierają z dachu i kładą nową, muszą na legalu gdzieś z utylizować. Wówczas dorzuciłbym LEGALNIE po uzgodnieniu swoje odpady z altanki.
No świetne porady, ale zauważ, że nie chodzi o to by sobie jakoś poradzić (zakombinować), ale o to, że to miasto ma OBOWIĄZEK odbioru od nas śmieci (wszelkich). I ok - nie wszystko musi być odebrane spod drzwi, ale odebrane być musi, a PSZOK nie wszystko przyjmuje nie nie daje informacji gdzie przekazać pewne odpady (np. papę czy smołę). PSZOK w ogóle niewiele przyjmuje i z wielkim fochem. To chyba nie tak powinno działać, że wywożę śmieci na wysypisko i z połową wracam, bo mi ich nie przyjęto.
Podzamczanin (21 maja 2021 18:13)
No to tylko oczekiwać kolejnych podwyżek za odbiór odpadów.
Czy nas stac? (21 maja 2021 18:04)
Stac nas na fontanne za 3 mln na Podzamczu, to chyba budzet peka w szwach. Kazda złotowke mieszkancow liczy 5 razy zanim wyda. Boski Roman, Slonce Sudentow. Budowniczy 21 wieku, Pilecki przy nim traci na wartosci. Jakis debil smial stawiac Pileckiego przy Boskim Romanie. Co ludzkie dla ludzi, co boskie dla bogów.
pio (21 maja 2021 14:48)
Cytuję użytkownika: analityk medyczny
A może po prostu doktorek otworzy za WŁASNĄ KASĘ !!! sieć punktów skupu plastiku, makulatury, szkła, kartonów po napojach, puszek, zużytych ubrań i innych odpadów, które można przerobić. Gdyby w każdym domu był w zlewie młynek do organiki, to już jeden problem byłby rozwiązany. W oczyszczalni z tej organiki bez problemu zrobiliby biogaz, a z osadu pełnowartościowe odnawialne biopaliwo, a z popiołu odzysk metali ciężkich i nawóz rolniczy. W niektórych popiołach po osadach miedzi jest sporo.
To na odpadach też się znasz? A myślałem, że masz wąską specjalizację z koronawirusa. Co za szerokie zainteresowania....Czyli znasz się na wszystkim i NICZYM.
Wałbrzych (21 maja 2021 13:16)
ALBY MI NIE SZKODA LECZ PROBLEMEM JEST TO, ŻE JAKIŚ POPAPRANY NIEDORÓB BĘDZIE CHCIAŁ UGRAĆ SOBIE INTERES
Wałbrzyszaninnn (21 maja 2021 13:13)
ŻE ALBA WYLECI TO DORZE BO JAK ZABRALI POJEMNIKI NA MAKULATURĘ TO PALĘ ŚMIECI AŻ DYM LECI ..... I TO JEST WINA ALBY A NIE MOJA
Wałbrzych (21 maja 2021 13:11)
CZYJ ŁEB POLECI .... NICZYJ .....POD DYWAN - KASA GRZEJE
FONTANNA ZA 3 MLN (21 maja 2021 12:55)
BYLY DEBY, BYLY SCIANKI WSPINACZKOWE.. TERAZ BEDZIEMY MIELI FONTANNE ZA 3 MLN. BUAHAHAHA.... PLAC ZABAW I SILOWNIA DLA DZIECI W STYLU PRL ZA 200 TYS. ALE DLA ELYTY PEOWSKIEJ MIASTA, DLA SWOICH PRACOWNIKOW RATUSZOWYCH... FONTANNA ZA 3 MLN. NOSZ KUR&*^%$ JEB*^% MAC!!! NA TACZKI DZIADA.... CO ZA MARKSISTOWSKA ORWELLOWSKA SWINIA.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

alba  |   odpady  |   smieci  |   wywoz  |   drogi  |   zima  |  

Wałbrzych bez wypadków śmiertelnych, ale nie bezwypadkowy

Pechowy dzień na lokalnych drogach

Piaskowa Góra: Szczury wychodzą ze starego kiosku?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij