Menu

Podzamcze: Będzie fontanna za 3 mln zł

Miała powstać wiele lat temu, ale doczeka się realizacji dopiero teraz. Na Podzamczu będzie fontanna za 3mln zł.

Podzamcze: Będzie fontanna za 3 mln zł
O budowie fontanny mówiło się już w 2015 roku. Po wielu perypetiach projekt Budżetu Partycypacyjnego  w końcu ma być zrealizowany, ale koszty wzrosły 10-krotnie. 
 
- Projekt był przygotowywany nie bez problemów. Kosztorysowo osiągnął poziom ponad 3 mln zł. Założenie tego projektu  Budżetu Partycypacyjnego opiewało na 280 tys. zł. Mamy do czynienia z 10 krotnym wzrostem wartości. Musimy poprzesuwać środki z innych projektów, które miasto chciało zrealizować. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
 
 
Zagospodarowany ma zostać teren między ulicą Grodzką, a Hetmańską. Projekt przewiduje powstanie ławek, ścieżek, oświetlenia, pergoli z zielenią, elementów siłowni zewnętrznej, klombów, elementów małej architektury  i wybiegu dla psów. 
 
Przetarg na fontannę będzie ogłoszony niedługo. Sama fontanna ma pojawić się w pierwszym kwartale przyszłego roku. 
 
red
foto: archiwum/pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Szczepionkowy Szalony Plastikarz (22 maja 2021 19:54)
Prawie miliard zadłużenia miasta.Hipoteki na mieszkaniach komunalnych.Gaszenie oświetlenia ulic, brak odśnieżania, droga woda i śmieci.Wysokie podatki i bieda. A ten lekką ręką wydaje 3mln na wodotrysk, 1,5mln w spółkę kolesi InValbrzych,200mln w chory POmysł uzdatniania ścieków kopalnianych.Schizofrenia?
Idźcie idzcie (22 maja 2021 18:21)
Cytuję użytkownika: Natt
Są inne dzielnice, które wołają o pomoc niż podzamcze. Jest to nowe osiedle może czas zająć się starczymi i dorównać nowym.
Reszte zaorac i posadzic drzewa.
Natt (22 maja 2021 12:57)
Są inne dzielnice, które wołają o pomoc niż podzamcze. Jest to nowe osiedle może czas zająć się starczymi i dorównać nowym.
Kaja (22 maja 2021 10:59)
Podobno zasilanie będzie bezpośrednio z Aquaparku...ha ha ha.
Bezdomny (22 maja 2021 10:58)
Będę miał się gdzie kapac. Mogę też nasikac w kąpieli. Zawsze będzie kolor ciekawszy.
Mieszczanin (22 maja 2021 8:44)
Samochów na osiadlu przybywa, a nowych parkingów nie. Po co komu fontanna w takim zalesionym miejscu za takie pieniądze? Kolejny pomysł, żeby zamiast zazielenić to będzie się lać beton...
szełemej musi odejść (21 maja 2021 21:32)
U szełemeja koszty wodotrysku wzrosły 10 - krotnie. To jest wzrost cen szełemejowy z kosmosu. GUS podaje, że w latach 2015 -2021 średnioroczne wskaźniki wzrostu cen to 2-3 %. W sumie ' ca 18%. No, ale ktoś musi na tym zarobić i to niemałe pieniądze. Są też inne priorytety. Ludzie czekają latami na mieszkania komunalne. Byłoby za te pieniądze 20 mieszkań komunalnych 45- 50 m kw każde z pożytkiem dla społeczności Wałbrzycha
Idźcie idzcie (21 maja 2021 21:13)
Cytuję użytkownika: Astro
Cytuję użytkownika: Aqq
Basen w 21 niech otworzą ...
Dokładnie ....przez ponad 10 lat nikt nic nie robi z tym basenem. Wstyd -szkoła im Olimpijczyków Polskich. Oprócz w-f była szkółka pływania a zakłady pracy wykupowały godziny dla pracowników a w wolne godziny mieszkańcy mogli korzystać.
Skoro ktoś wiadomo kto zainwestował w basen na białym kamieniu to nie Ma mowy otwieraniu konkurenci. Jakbym się dało to swiebodzicki by zamknął.
Edek P (21 maja 2021 20:39)
Fontanna dobry pomysł.Po co budować basen,opryskaja się w fontannie.Co za pomysły ma ten nasz car!
akm (21 maja 2021 20:09)
A ekologia gdzie? Skąd woda? Kto na tym ma zrobić?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

fontanna  |   szelmej  |   pdozamcze  |   projekt  |   plany  |  

Budżet Obywatelski: Będzie Muzyczny Skwer na Piaskowej Górze, ale...

Remont fontann w Książu na finiszu

Defibrylatory, skatepark, skwer muzyczny, cmentarz. Ruszyło...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij