Była posłanka przed sądem - oskarżona jest o oszustwo

Była posłanka Halina S - R. stanęła przed świdnickim sądem. Oskarżona jest o oszustwo, miała namawiać swoje pracownice do udawania ciąży. Grozi jej do 8 lat więzienia. 
 

Była posłanka z Dzierżoniowa (zarazem lekarz ginekolog) zaproponowała pracownicom swojego hotelu, żeby udawały, że są w ciąży, a ona wystawi im fałszywe zwolnienia lekarskie. Sprawa trafiła do prokuratury, a Halina Sz.-R. została oskarżona o oszustwo. 
 

Do zdarzenia doszło gdy rozpoczęła się pandemia koronawirusa. Jak opisuje Gazeta Wyborcza i Fakt, gdy podczas pandemii branżę hotelarską dotknął kryzys, była parlamentarzystka zaczęła szukać sposobu na oszczędności.  Zaproponowała swoim pracownicom, aby udawały, że są w ciąży. Halina Sz.-R., miała wystawić im fałszywe zwolnienia lekarskie, dzięki czemu kobiety dostawałyby z ZUS-u zasiłek w wysokości 100 proc. pensji. jedna z pracownic nie zgodziła się i poinformowała ZUS. 
 
Przed świdnickim Sądem Okręgowył rozpoczął się proces w tej sprawie. 

- W postepowaniu przygotowawczym, oskarżona nie przyznała się do zarzucanego jej czynu i odmówiła składania wyjaśnień(...) Skorzystała z uprawnienia i nie pojawiła się na rozprawie. - mówiła w rozmowie z Radiem Wrocław  Marzena Rusin-Gielniewska z Sądu Okręgowego w Świdnicy.

Byłej posłance grozi do 8 lat więzienia. Kolejna roprawa w połowie października. 


Czytaj też:
Była posłanka namawiała do udawania ciąży

adm
foto: ilustracyjne

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno