Świdnica finansuje szczepienia przeciwko HPV

Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)  Obejmuje  między innymi szczepienia dziewczynek zamieszkałych w Świdnicy. Do końca czerwca można jeszcze zarejestrować dziewczęta z rocznika 2007. 

- W ubiegłym roku szczepienia nie były prowadzone, ponieważ na rynku nie były dostępne szczepionki. W pierwszej kolejności zaszczepione zostaną więc czternastolatki, a następnie kolejne roczniki – mówi Izabela Siekierzyńska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych. 
 
Przeprowadzona zostanie także akcja edukacyjno-informacyjnej dla dziewczynek i chłopców z rocznika 2007 oraz ich rodziców/opiekunów prawnych, łącznie jest to prawie 1000 osób. Szczepieniami planuje się objąć 250 dziewczynek z tego rocznika. Koszt zadania szacowany jest na poziomie 202 500 zł.
 
Realizatorem programu szczepień jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MIESZKO” Sp. z o. o., z siedzibą w Świdnicy przy ul. Mieszka I 10.
 
Rejestracja telefoniczna: 785 21 56 21 lub 74/ 856 87 87.  Szczegółowe informacje można również znaleźć tutaj 
 
 
Szczepienie przeciwko HPV dziewcząt w wieku od 11 do 15 lat istotnie zmniejsza ryzyko wystąpienia u nich raka szyjki macicy.
 
Na pełny cykl szczepienia składają się trzy podania szczepionki. Do tej pory, dzięki realizacji programu udało się w Świdnicy zaszczepić 337 dziewczynek.
 
Z zajęć edukacyjnych skorzystało ponad 1600 osób. Zakres poruszanej tematyki obejmuje m.in. podstawowe informacje o drogach przenoszenia się HPV, zmniejszeniu ryzyka zakażenia, możliwych powikłaniach zakażenia, nowotworach związanych z HPV, jak również o korzyściach wynikających ze szczepień. 
 
info: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno