Menu

Zabójstwo 10-latki w Mrowinach: akt oskarżenia trafił do sądu

Dożywotnie więzienia grozi Jakubowi A., którey dwa lata temu w  Mrowinach pod Żarowem zamordował 10-letnią Kristinę. 

Zabójstwo 10-latki w Mrowinach: akt oskarżenia trafił do sądu

Do zabójstwo doszło w czwrwcu 2019 roku. Dziweczynka wyszła rano do szkoły, ale do domu już nie wróciła. Ostatni raz widziała ją wychowawczyni 200 metrów od miejsca zamieszkania. Martwą dziewczynkę znalazł kilka godzin później mieszkaniec podżarowskiej wsi Mrowiny. Ciało było częściowo roznegliżowane. 

- Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych mu zbrodni i złożył wyjaśnienia w sprawie. W trakcie eksperymentu procesowego, Jakub A. w sposób szczegółowy przedstawił przebieg zdarzenia ujawniając okoliczności, które mógł znać tylko sprawca zabójstwa - mówi prokurator z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. 

Informacje przekazane przez Jakuba A. znalazły potwierdzenie w dowaodach jakie zgromadzili śledczy. 

Uzyskano kilkadziesiąt opinii z różnych dziedzin, w tym 43 opinie genetyczne dotyczące identyfikacji kilkuset zabezpieczonych śladów biologicznych oraz opinie biegłych z zakresu chemii, daktyloskopii, traseologii, psychiatrii, psychologii i seksuologii.

Według opinii sądowo-psychiatrycznej, Jakub A. w chwili popełnienia zarzucanych mu zbrodni był poczytalny i może odpowiadać przed sądem za czyny objęte aktem oskarżenia.  Biegli psychologowie stwierdzili u Jakuba A. zaburzenia osobowości polegające m.in. na dużym nasileniu wrogości i nienawiści wobec otoczenia, a także cechy sadystyczne oraz fantazje o dokonywaniu zabójstw innych ludzi. W ocenie biegłych, stwierdzone zaburzenia osobowości wskazują na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez oskarżonego podobnych czynów w przyszłości.

Mężczyzna od 2 lat przebywa w areszcie. Akt oskarżenia trafił do sądu, grozi mu nawet dożywocie. 

adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

DJ2021 (25 maja 2021 13:02)
Cytuję użytkownika: ...
2lata trwa proces zbrodniarza który się przyznał i opisał przebieg zbrodni. Absurd i wstyd dla wymiaru sprawiedliwości.
Ale on nie jest sam !
... (25 maja 2021 12:58)
2lata trwa proces zbrodniarza który się przyznał i opisał przebieg zbrodni. Absurd i wstyd dla wymiaru sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

zabósjtwo  |   Żarów  |   Mrowiny  |   zabójstwo 10-latki  |   Kristyna z Mrowin  |   zabił 10-latkę  |   Jakub A.  |  

Siłacz z wałbrzyskiej policji

Jakub A. będzie ponownie zbadany - ruszył proces apelacyjny w...

Wraca sprawa mordercy 10-letniej Kristiny z Mrowin

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij