PSP 21 w nowym budynku?

Gmina Wałbrzych planuje modernizację Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich, jednak zamiast remontu starych budynków, na terenie szkoły mają powstać zupełnie nowe.

Z opinii inżynierskich, jakie otrzymały władze Wałbrzycha wynika, że kompleksowy remont wielkiego gmachu szkoły nr 21 byłby zadaniem "nieracjonalnym" zarówno inżyniersko jak i finansowo. Dotychczas kompleks szkolny doczekał się remontu części sportowej a prawdopodobnie kolejnym krokiem będzie budowa zupełnie nowego budynku na potrzeby szkoły.
 
- Rozważamy bardzo poważnie rozpoczęcie na terenie szkoły nowego budynku, który pomieściłby wszystkie sale szkolne dla około 800 uczniów oraz dla oddziałów przedszkolnych, które się tam znajdują. W najbliższym czasie będziemy podejmować decyzje w porozumieniu ze służbami nadzoru budowlanego i naszego wydziału inwestycji - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Nie jest to najstarszy budynek szkolny w mieście ale jak twierdzi prezydent Wałbrzycha, wykonany został w technologii, która nie przetrwa próby czasu, jak inne, solidniejsze obiekty.
 
- Jest to największa kubaturowo szkoła w naszym mieście, wybudowana z materiałów i w czasie, kiedy projekty tego typu realizowane były inaczej niż do tej pory. Wygląda na to, że ta koncepcja szkoły nie wytrzymuje pod względem budowlanym i inżynierskim próby czasu - mówi Roman Szełemej.
 
 
Nowy budynek miałby bezpośrednio przylegać do wyremontowanej części starego obiektu. Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie miałyby ruszyć prace ani co stanie się ze starą częścią szkoły.
 
 
plr
foto: P. Mistrzak
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno