Menu

Będzie muzeum, ale też sklep z minerałami

W Szczawnie-Zdroju wciąż powstaje Muzeum Minerałów. Co jakiś czas właściciele informują o postępie prac.
Będzie muzeum, ale też sklep z minerałami
-Ważną częścią przyszłego Muzeum Minerałów w Szczawnie-Zdroju będzie sklep z minerałami i pamiątkami "wokół-mineralogicznymi". Jedną z rzeczy, które będziemy tam oferować jest "mineralogiczna" porcelana artystyczna, autorstwa doktor mineralogii z UW - Justyna BabiaDolina -informują właściciele 
 
Muzeum Minerałów będzie się znajdować w dawnym Domu Turysty. 
 
 
Jak twierdzą pomysłodawcy Muzeum Minerałów - Z tej lokalizacji mamy blisko niemal do każdej znanej lokalizacji mineralogicznej (w Sudetach i na Dolnym Śląsku). W promieniu 20km od Szczawna mamy np. taką lokalizację, jak Strzegom. W przyszłości w planach jest organizacja m.in. wycieczek. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Roman (28 maja 2021 17:56)
W muzeum powinna się znaleźć ekspozycja poświęcona znamienitym kuracjuszom jacy reperowali swe zdrowie w Szczawnie- Bad Salzbrunn.
Teodor (27 maja 2021 20:19)
Dobra inicjatywa

Dodaj komentarz

muzeum  |   mineralow  |   sklep  |   szczawno  |  

Jarosław Żyła zwycięzcą Pucharu Polski w Tenisie na Wózkach

Wielkie otwarcie sklepu Dealz w Boguszowie Gorcach!

Przyszli kryminolodzy rozpoczęli studia w Szczawnie-Zdroju

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij