8 lat więzienia dla kierowcy - dwie osoby zginęły podczas nielegalnego wyścigu

8 lat więzienia dla Łukasza O., sprawcy śmietrelnego potrącenia w nielegalnym wyścigu ulicznym. Drugi z oskarżonych spędzi w więzieniu półtora roku.  

 

Do wypadku doszło w październiku 2018 roku.  47-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna przechodzili przez przejście dla pieszych na ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze, gdy rozpoędzony samochód, prowadzony przez Łukasza O., uderzył w nich. Zgineli na miejscu. 

Zdaniem śledczych, 25-letni kierowca ścigał się z 21-letnim kolegą - Oskarem L.  Jechali z prędkością około 160 - 180 km/h mijając skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Do wypadku doszło, gdy Łukasz O. wyprzedzał Oskara L., to właśnie wtedy uderzył w prawidłowo przechodącą przez przeście parę.
 
Prokuratura oskarżyła mężczyzn o zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Mężczyźni sprowadzili bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. 25-latek przyznał się do spowodowania wypadku. 

Prokuratura domagała się 25 lat więzienia dla Łukasza L. Jeleniogórski sąd skazał kierowcę na 8 lat więzienia, mężczyzna ma także zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat. 21-letni Oskar L. skazany został na półtora roku więzienia i 3-letni zakaz prowadzenia pojadów. 
 
adm
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno