Menu

579 nowych zachorowań i 56 ofiar koronawirusa

Ciąg dalszy weekendowych spadków zachorowań. Statystyki są lepsze niż tydzień temu, dlatego wciąż obserwujemy opadającą falę pandemii. Niestety pacjenci nadal przegrywają walkę z chorobą - dziś zmarło 56 osób.

579 nowych zachorowań i 56 ofiar koronawirusa
Mamy 579 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: 
mazowieckiego (78), 
śląskiego (76), 
wielkopolskiego (68), 
dolnośląskiego (53), 
łódzkiego (47), 
małopolskiego (46), 
opolskiego (37), 
lubelskiego (25), 
pomorskiego (24), 
kujawsko-pomorskiego (22), 
zachodniopomorskiego (20), 
podlaskiego (17), 
świętokrzyskiego (14), 
 
 
warmińsko-mazurskiego (14), 
podkarpackiego (12), 
lubuskiego (11). 
 
15 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
 
Z powodu COVID-19 zmarły 23 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 33 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 2 871 950/ 73 738 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Dziś wyzdrowiało 1 547 osób a w sumie już 2 638 222 Polaków pokonało koronawirusa. Liczba aktywnych przypadków wynosi 159 978 (-248 w ciągu doby).
 
W województwie dolnośląskim pojawiły się 53 nowe zakażenia. Najwięcej we Wrocławiu (13), powiecie bolesławieckim (5) i powiecie wrocławskim (5). W Wałbrzychu wykryto tylko jeden nowy przypadek. Aż w 11 powiatach nie ujawniono nowych zachorowań.
 
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Dolny Śląsk  |   Polska  |   koronawirus  |   epidemia  |   pandemia  |   sars cov-2  |   covid-19  |   statystyka  |   zachorowania  |   zgony  |   wyzdrowienia  |  

Ponad 3 tysiące zakażeń w tydzień

2.5 mld. zł dla regionu wałbrzyskiego, 11 mld. zł. dla Dolnego Śląska

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij