Pomóżmy poszkodowanej w pożarze

Mieszkanka dzielnicy Poniatów straciła dorobek swojego życia. Sama nie jest w stanie udźwignąć kosztów naprawienia zniszczeń po tragedii. Życzliwi sąsiedzi organizują akcję pomocową.

Do pożaru domu przy ul. Beskidzkiej doszło tydzień temu. Jego przyczyną było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. Mieszkance na szczęście nic poważnego się nie stało, bo zdążyła w porę wydostać się z budynku ale dom spłonął w znacznym stopniu.

 

- Byłem jednym z pierwszych sąsiadów jacy przybiegli. Próbowałem z właścicielką wlewać wodę przez okno ale pożar był już zbyt rozwinięty. Otworzyłem bramę wjazdu na posesję i uprzątnąłem przeszkody, które utrudniłyby akcję gaśniczą. Po kilku minutach przybyły pierwsze 2 wozy strażackie i przystąpiły do gaszenia. Łącznie przybyło 6 jednostek, gdyż ogień zaczął przenosić się na sąsiedni dom. Przybyła Policja i Pogotowie, które udzieliło pomocy właścicielce, która nawdychała się dymu - relacjonuje Wacław, sąsiad poszkodowanej.

 

 

Po akcji gaśniczej przyszedł czas na szacowanie strat. Niestety poszkodowana nie będzie w stanie sama stanąć na nogi po tragedii, jaka ją spotkała. Stąd apel o pomoc do ludzi dobrej woli.

 

- Zniszczenia są ogromne i koszty dla samotnej emerytki są nie do podźwignięcia. Opieka Społeczna już odwiedziła sąsiadkę i otrzyma jakieś wsparcie. Jednak koszty remontu i odbudowy zniszczeń są liczone w tysiącach. Zwracam się moi drodzy z prośbą o pomoc. Wiem, że jest wiele dobrych serc, wiele życzliwości wśród nas. Wesprzyjmy sąsiadkę wpłacając dowolny datek na jej konto, by mogła się choć trochę podźwignąć z tragedii jaka ją dotknęła - pisze na Facebooku Wacław.

 

 

Pomocy finansowej można udzielić wpłacając dowolny datek na konto:

53147000022464117960000001

z dopiskiem „Darowizna na rzecz remontu po pożarze - Sylwia Stachowiak”

 

 

opr.plr

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno