Menu

572 nowe zakażenia, zmarło 91 osób

Dolny Śląsk na drugim miejscu pod względem liczby nowych zakażeń. W naszym województwie potwierdzono 66 nowych przypadków w tym 1 w Wałbrzychu.

572 nowe zakażenia, zmarło 91 osób
Mamy 572 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:
śląskiego (69), 
dolnośląskiego (66), 
wielkopolskiego (62), 
mazowieckiego (58), 
małopolskiego (45), 
lubelskiego (42), 
łódzkiego (42), 
zachodniopomorskiego (32), 
opolskiego (31), 
kujawsko-pomorskiego (28), 
pomorskiego (23), 
podlaskiego (19), 
podkarpackiego (16), 
świętokrzyskiego (12), 
 
 
warmińsko-mazurskiego (11), 
lubuskiego (10). 
 
6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
 
Z powodu COVID-19 zmarło 30 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 61 osób.
 
Liczba zakażonych koronawirusem 2 874 092/ 74 075 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Dziś wyzdrowiało 988 osób a w sumie już 2 642 127 Polaków pokonało koronawirusa. Liczba aktywnych przypadków wynosi 157 878 (-514 w ciągu doby).
 
W województwie dolnośląskim potwierdzono 66 nowych zakażeń. Najwięcej we Wrocławiu (16), powiecie wrocławskim (7) i powiecie świdnickim (6). W Wałbrzychu wykryto tylko jedno nowe zakażenie a w powiecie wałbrzyskim nie przybyło dziś zakażonych. W sumie aż 11 powiatów w województwie nie odnotowało ani jednego poztywnego testu na koronawirusa.
 
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Gienek (3 czerwca 2021 20:10)
Niech więcej łażą po ulicach antyszczepionkowcy!Mają czelność zabierać podpisy pod referendum.Lsza bez maseczek.Glupi ten,kto podaje swoje dane nie wiadomo komu i w jakim celu.Referendum będzie jak mi kaktus na ręce wyrośnie.Zalosni !

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   koronawirus  |   statystyka  |   zachorowania  |   wyzdrowienia  |   covid-19  |   sars cov-2  |   zgony  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij