Seniorka nie dała się oszukać 'na wnuka'

Oszuści próbowali okraść seniorkę z Jedliny-Zdroju metodą "na wnuka", który spowodował wypadek. Na szczęście roztropna 77-latka w porę zorientowała się, że jest to próba wyłudzenia pieniędzy.

Przestępca zadzwonił na telefon stacjonarny 77-letniej mieszkanki Jedliny-Zdroju i próbował wyłudzić pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych na fikcyjną zapłatę odszkodowania za spowodowanie wypadku drogowego, którego poszkodowaną osobą miała być kobieta w ciąży.
 
Fałszywy wnuk na szczęście nie osiągnął swojego celu, gdyż pokrzywdzona zorientowała się, że jest to próba oszustwa i powiadomiła o tym fakcie Policję. Na tym przykładzie przypominamy, że sprawcy próbują działań przestępczych udając członków najbliższej rodziny, ale również pracowników wodociągów, gazowni, spółdzielni mieszkaniowych, pracowników ośrodków pomocy społecznych. Podają się także za adwokatów, lekarzy orzeczników, policjantów, a nawet prokuratorów.
 
Dlatego policjanci kolejny raz zwracaja się z apelem do mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, którzy mają w rodzinie osoby starsze, by zachować szczególną czujność w podobnych sytuacjach.
 
Więcej o metodach działań oszustów i jak się przed nimi chronić przeczytacie TUTAJ.
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno