Menu

Seniorka nie dała się oszukać 'na wnuka'

Oszuści próbowali okraść seniorkę z Jedliny-Zdroju metodą "na wnuka", który spowodował wypadek. Na szczęście roztropna 77-latka w porę zorientowała się, że jest to próba wyłudzenia pieniędzy.

Seniorka nie dała się oszukać 'na wnuka'
Przestępca zadzwonił na telefon stacjonarny 77-letniej mieszkanki Jedliny-Zdroju i próbował wyłudzić pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych na fikcyjną zapłatę odszkodowania za spowodowanie wypadku drogowego, którego poszkodowaną osobą miała być kobieta w ciąży.
 
Fałszywy wnuk na szczęście nie osiągnął swojego celu, gdyż pokrzywdzona zorientowała się, że jest to próba oszustwa i powiadomiła o tym fakcie Policję. Na tym przykładzie przypominamy, że sprawcy próbują działań przestępczych udając członków najbliższej rodziny, ale również pracowników wodociągów, gazowni, spółdzielni mieszkaniowych, pracowników ośrodków pomocy społecznych. Podają się także za adwokatów, lekarzy orzeczników, policjantów, a nawet prokuratorów.
 
Dlatego policjanci kolejny raz zwracaja się z apelem do mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, którzy mają w rodzinie osoby starsze, by zachować szczególną czujność w podobnych sytuacjach.
 
 
Więcej o metodach działań oszustów i jak się przed nimi chronić przeczytacie TUTAJ.
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Jedlina-Zdrój  |   oszuści  |   na wnuka  |   na wnuczka  |   policja  |  

Ostatnie prace na obwodnicy

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij