Menu

Lucyna Kornobys Mistrzynią Europy

Pochodząca z powiatu kamiennogórskiego sportsmenka Lucyna Kornobys zdobyła złoto na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w swojej koronnej dyscyplinie - pchnięciu kulą oraz brąz w rzucie oszczepem. Zawodniczka Startu Wrocław ma na koncie już wiele medali i coraz śmielej spogląda w stronę olimpijskiego złota.

Lucyna Kornobys Mistrzynią Europy

O najnowszym sukcesie Lucyny Kornobys poinformował portal ID Informacje Dolnośląskie. Dziennikarze z Kamiennej Góry przypomnieli, że świeżo upieczona Mistrzyni Europy urodziła się w tym mieście, przez kilka lat mieszkała w Lubawce a następnie w Kaczorowie.

 

Już jako dziecko przejawiała sportowe talenty. Od 15 roku życia w związku ze schorzeniami kolan jest osobą niepełnosprawną. Nie poddała się jednak i trenowała miedzy innymi siatkówkę na wózku, rzut oszczepem oraz swoją ulubioną dyscyplinę pchnięcie kulą.

 

Ma na swoim koncie wiele sukcesów w tym również złote, srebrne i brązowe medale Mistrzostw Europy i Świata. Jej największym dotąd osiągnięciem było wywalczenie srebrnego medalu na Paraolimpiadzie w Brazylii w 2016 roku.

 

Podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy złoto zapewniła sobie pchnięciem na odległość 8,78 m, pobijając przy tym dotychczasowy rekord Europy. Warto dodać, że wcześniej podczas tych samych zawodów zdobyła brąz w rzucie oszczepem. Będąc w tak dobrej formie zamierza powalczyć o złoto na tegorocznej Paraolimpiadzie w Tokio.

 

 

– Tam będą w sumie cztery dziewczyny, które są bardzo blisko i mogą mieć medal, a medali będzie tylko trzy. Myślę, że by walczyć o złoto, a w sumie w ogóle o medal, trzeba będzie pchnąć pewnie dziewięć metrów - mówiła Lucyna Kornobys w wywiadzie dla TVP Sport.

 

 

plr

foto: B. Zborowski, źródło: pzsnstart.eu / FB Lucyna Kornobys

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Tu jest Polska (5 czerwca 2021 11:14)
Sportsmenka to rusycyzm.Polski odpowiednik to zawodniczka.
Tsss (4 czerwca 2021 13:48)
Wielkie gratulacje!!! Zycze kolejnych sukcesow;)

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Lubawka  |   Kamienna Góra  |   sport  |   mistrzostwa europy  |   niepełnosprawni  |   lucyna kornobys  |   mistrzyni europy  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij