Sześciu zatrzymanych z narkotykami w dwa dni

Dwa dni działań i sześć osób zatrzymanych przez wałbrzyskich policjantów za posiadanie środków odurzających, bądź psychotropowych. W trakcie jednej z kontroli drogowych dodatkowo okazało się, że kierujący samochodem osobowym miał orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

2 czerwca po południu funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy pełnili służbę w centrum miasta. Około godziny 17:30 zauważyli w rejonie ul. Skarżyskiej kilku młodych mężczyzn i postanowili sprawdzić, czy nie posiadają oni środków zabronionych prawem. W trakcie wykonywanych czynności potwierdziło się, że wszystkich trzech 21-latków ukrywało w wierzchniej odzieży środki odurzające w postaci marihuany.
 
Tego samego dnia około godziny 20:00 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy udali się na interwencję domową na ul. Dąbrowskiego w Wałbrzychu. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi znaleźli przy 51-letniej kobiecie narkotyki w postaci amfetaminy.
 
 
To jednak nie był koniec zatrzymań. W czwartek przed godziną 15:00 funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy oraz prewencji pierwszego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym podróżowali 23 oraz 19-latek z powiatu legnickiego. Starszy z mężczyzn kierujący pojazdem miał orzeczony przez miejscowy sąd i obowiązujący do 2025 roku zakaz kierowania pojazdami, młodszy natomiast posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany.
 
3 czerwca wieczorem - po godzinie 20:00 - w ręce funkcjonariuszy prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podczas interwencji przy ul. Legnickiej w Wałbrzychu wpadł jeszcze 34-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna również był w posiadaniu środków odurzających w postaci marihuany.
 
 
Sześcioro zatrzymanym z narkotykami grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 3, a jadącemu na zakazie sądowym 23-latkowi pięcioletni pobyt za kratami więzienia. O losie wszystkich podejrzanych zadecyduje sąd.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno