Menu

Nowy termin wyborów do RWS

Z powodu pandemii zaplanowane na 11 kwietnia wybory do Rad Wspólnot Samorządowych zostały odwołane. Już wiadomo, że odbędą się w nowym terminie 27.06.20201.

Nowy termin wyborów do RWS
Wybory odbędą się 27 czerwca 2021 r. w godzinach 9.00-18.00 i dotyczyć będą wszystkich organów jednostek pomocniczych Gminy Wałbrzych – jedenastu Wspólnot Samorządowych:
 
Podgórze, Nowy i Stary Glinik
Biały Kamień, Konradów
Nowe Miasto
Lubiechów
Rusinowa, Kozice – Stary Zdrój
Piaskowa Góra
Sobięcin, Gaj
Śródmieście
Szczawienko, Książ
Podzamcze
 
Mieszkańcy wybiorą na czteroletnią kadencję do każdej z Rad Wspólnot Samorządowych po 15 członków.
 
 
Do zadań realizowanych przez Rady i wybrane przez nie Zarządy Wspólnot Samorządowych należą:
 
- zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnej i prowadzenie działań na rzecz jej integracji,
- działanie na rzecz rozwoju i poprawy stanu środowiska naturalnego,
tworzenie warunków do pełnego udziału w życiu publicznym wszystkich uczestników Wspólnoty,
- inicjowanie działań i współdziałanie w zakresie utrzymania porządku publicznego, bezpieczeństwa i przeciwdziałania patologiom społecznym.
 
Organy Wspólnot prowadzą działalność we własnych siedzibach, dysponują środkami wydzielonymi w budżecie Gminy Wałbrzych. Członków Rad wybiorą mieszkańcy obszarów Wspólnot, spośród kandydatów (także będących mieszkańcami obszarów Wspólnot).
 
Wybory zostaną przeprowadzone w siedzibach Rad Wspólnot Samorządowych.
 
Szczegółowe nformacje dotyczące wyborów do Rad Wspólnot Samorządowych zamieszczone są na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu w zakładce „Wybory do Rad Wspólnot Samorządowych 27.06.2021 r.” oraz udzielane są telefonicznie pod numerami: 74 66 55 171, 74 66 55 169.
 
opr.plr
foto: UM Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   RWS  |   wybory  |   rada wspólnoty samorządowej  |  

Na Białym Kamieniu rozdano 300 mikołajkowych paczek. Mikołaj był...

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij