Świebodzice: Referendum w sprawie odwołania burmistrza 20 czerwca

Na 20 czerwca wyznaczono referendum w  sprawie odwołania burmistrza Świebodzic, Pawła Ozgi. By było ważne do urn musi pójść 3/5 liczby mieszkańców biorących udział w wyborach samorządowych - to 5164 osoby.
 

 
 
 
Radni zarzucają burmistrzowi brak realizacji obietnic wyborczych i programu wyborczego, szereg błędów w zarządzaniu miastem i nieznajomość problemów gminy.  Kolejne zarzuty to podwyżka cen odbioru śmieci, opieszałość i kiepska współpraca z organizacjami pozarządowymi. Zdaniem opozycji burmistrz unika też odpowiedzi na pytania zadawane przez radnych i przede wszystkim nie dotrzymał umowy koalicyjnej odwołując swojego zastępcę, Mariusza Szafrańca. Opozycyjni radni nie udzielili burmistrzowi absolutorium, dwa razy nie przyjęli budżetu na 2020 rok, odrzucili sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok. Burmistrzowi obniżono też zarobki (o ponad 3 tys. zł.) Zdaniem burmistrza Pawła Ozgi, opozycja nadal nie potrafi pogodzić się z przegranymi dwa i pół roku temu wyborami o czym pisał na swoim profilu FB.
 
Referendum odbędzie się 20 czerwca, by było ważne musi w nim wziąć udział co najmniej 3/5 liczby mieszkańców biorących udział w wyborach samorządowych - to 5164 osoby.
 
W przypadku odwołania obecnego burmistrza w najbliższym referendum zostaną rozpisane nowe wybory, zgodnie z ustawą, które odbędą się na koszt gminy. Do czasu wyboru nowego burmistrza miastem zarządzał będzie komisarz wyznaczony przez premiera. 
 

adm
foto: użyczone
redkcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno