Menu

Włamanie na skrzynkę mailową Michała Dworczyka. Wyciekły tajne informacje ?

Włamanie hakerów na prywatną skrzynkę mailową szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka. Dworczyk potwierdza atak i w wydanym oświadczeniu zapewnia, że nie wyciekły tajne informacje i wydaje oświadczenie. 


 

Włamanie na skrzynkę mailową Michała Dworczyka. Wyciekły tajne informacje ?
Informacja o włamaniu na prywatną skrzynkę Dworcyka pojawiła sie na profilu FB jego żony. Jak donosi Onet.pl na koncie pojawił się wpis, który miał pochodzić od Michała Dworczyka:

"Z przykrością muszę poinformować, że moja skrzynka e-mail została zhakowana przez nieznane osoby. Sprawcami zostały skradzione dokumenty służbowe, które zawierają informacje niejawne i mogą być wykorzystane do wyrządzenia szkody bezpieczeństwu narodowemu RP, a także mogą być wykorzystane jako dowód rzekomej polskiej ingerencji w sprawy wewnętrzne Białorusi" . 

Po kilku godzinach  wpis zniknął z facebookowego konta Agnieszki Dworczyk.


Informacje potwierdza szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. W wydanym dziś w nocy oświadczeniu zapewnia jednak, że nie wyciekły żadne informacje niejawne. 
 
 
 
"W związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na moją skrzynkę email i skrzynkę mojej żony, a także na nasze konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe" .
 

Jakinformuje Onet.pl  informacje, które skradziono ze skrzynki Dworczyka miały trafić na rosyjski komunikator Telegram. Nie ma jednak pewności co do autentyczności dokumentów, które pojawiły się w Telegramie. Portal Niebezpiecznik.pl poinformował, że są one publikowane od czterech dni. 

"Zważywszy na to, że informacje zostały opublikowane w rosyjskim serwisie społecznościowym Telegram oraz fakt, że przez 11 lat miałem zakaz wjazdu na teren Białorusi i Rosji jako osoba aktywnie wspierająca przemiany demokratyczne na terenie byłego ZSRR, traktuję ten atak jako jeden z elementów szeroko zakrojonych działań dezinformacyjnych zawierających sfałszowane i zmanipulowane informacje" - napisał na Tweeterze Michał Dworczyk. 

Sprawę badają służby specjalne. 

opr. adm
redakcjawalbrzych24.com

Komentarze

Edward (10 czerwca 2021 13:50)
Demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów, bowiem są to rządy hien nad osłami. Arystoteles
widok (10 czerwca 2021 8:14)
Cytuję użytkownika: Rafał
Panie ministrze, czy wicemarszałek już działa w sprawie nowych mlodych struktur partii PiS. Bo starsi działacze wręcz się ośmieszają oraz osłabiają notowania partii w Wałbrzychu. W sumue u pana też nie za dobrze, z jednej strony NIK, teraz te dane, które wyciekły. Może też tak jak Kamil pomyśleć o wolnym od wielkiej polityki.
A może tak dałbyś sobie już siana. Jesteś niewiarygodny z tą nagłą zmianą poglądów Rafale K.
yjyujkyukyu (9 czerwca 2021 21:58)
POwskie żule piszczą jeszcze tak będzie 10 lat błazny POwskie
QQ (9 czerwca 2021 13:15)
Z TAKIM KAPITANEM STATEK MUSI ZATONĄĆ
INF (9 czerwca 2021 13:13)
A WY MU DAJECIE OBSŁUGIWAĆ KOMPUTERY RZĄDOWE
Do W1 (9 czerwca 2021 13:12)
TO COŚ WYGLĄDA NA GRABARZA
W1 (9 czerwca 2021 13:11)
TO COŚ NIE WYGLĄDA NAWET NA KOPACZA ROWÓW A CO DOPIERO NA POLITYKA
Księgowy (9 czerwca 2021 12:04)
Cytuję użytkownika: kl
Cytuję użytkownika: Drobna uwaga
Włamanie nie na skrzynkę tylko włamanie do skrzynki wy absolwenci po Młynarskiej udający redaktorów.
I co nas niby tu, lokalnie miałoby obchodzić?
Jak na Walbrzych spadną rakiety przez pisie prostytutki zachodu,które używają Polski jako kijaszka do drażnienia ruskiego niedzwiedzia i staniesz się uchodźca to zacznie ciebie to obchodzić. Dlaczego wciąż na rondzie palmiarnia wisi nazistowsko-bialoruska szmata?
kl (9 czerwca 2021 11:40)
Cytuję użytkownika: Drobna uwaga
Włamanie nie na skrzynkę tylko włamanie do skrzynki wy absolwenci po Młynarskiej udający redaktorów.
I co nas niby tu, lokalnie miałoby obchodzić?
Jerzy (9 czerwca 2021 10:20)
Cytuję użytkownika: o co chodzi?
Powieszenie w Wałbrzychu flagi kolaborantów białoruskich biało - czerwono - białej na rzecz III Rzeszy to z pewnością nie jest cytat " dowód rzekomej polskiej ingerencji w sprawy wewnętrzne Białorusi" . Telewizja Biełsat pani Romaszewskiej emituje tylko dobranocki. A tkz opozycja z Białorusi jest wynagradzana pieniędzmi i fantami o czym wspomniał Protasiewicz w obszernym wywiadzie telewizyjnym. Swoją drogą pani Clinton wyciekły e-maile i pożegnała się z polityką. A u nas inny wymiar polityki.
Ależ oczywiście, polscy politycy dodatkowo popełniają zbrodnię przeciwko pokojowi, podżegając do wojny domowej na Białorusi co może zagrozić pokojowi na terenie Polski.Tym chłopcom w krótkich spodenkach powinniśmy jak najszybciej dać kopa w du.pę bo znowu się to dla nas, cywili tragicznie skończy jak w 1939r: Dołami z wapnem, zbiorowymi gwałtami i morderstwami przez żołdaków. Wiarygodność dworczyka jest śmieszna.Won jak najszybciej z nim!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Maciej Badora znów pełnomocnikiem PiS w regionie wałbrzyskim....

Prawie 40 mln zł na remont stadionu na Nowym Mieście

Szełemej: będziemy aplikować o pieniądze na remont stadionu Górnika

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij