Włamanie na skrzynkę mailową Michała Dworczyka. Wyciekły tajne informacje ?

Włamanie hakerów na prywatną skrzynkę mailową szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka. Dworczyk potwierdza atak i w wydanym oświadczeniu zapewnia, że nie wyciekły tajne informacje i wydaje oświadczenie. 


 

Informacja o włamaniu na prywatną skrzynkę Dworcyka pojawiła sie na profilu FB jego żony. Jak donosi Onet.pl na koncie pojawił się wpis, który miał pochodzić od Michała Dworczyka:

"Z przykrością muszę poinformować, że moja skrzynka e-mail została zhakowana przez nieznane osoby. Sprawcami zostały skradzione dokumenty służbowe, które zawierają informacje niejawne i mogą być wykorzystane do wyrządzenia szkody bezpieczeństwu narodowemu RP, a także mogą być wykorzystane jako dowód rzekomej polskiej ingerencji w sprawy wewnętrzne Białorusi" . 

Po kilku godzinach  wpis zniknął z facebookowego konta Agnieszki Dworczyk.


Informacje potwierdza szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. W wydanym dziś w nocy oświadczeniu zapewnia jednak, że nie wyciekły żadne informacje niejawne. 
 
"W związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na moją skrzynkę email i skrzynkę mojej żony, a także na nasze konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe" .
 

Jakinformuje Onet.pl  informacje, które skradziono ze skrzynki Dworczyka miały trafić na rosyjski komunikator Telegram. Nie ma jednak pewności co do autentyczności dokumentów, które pojawiły się w Telegramie. Portal Niebezpiecznik.pl poinformował, że są one publikowane od czterech dni. 

"Zważywszy na to, że informacje zostały opublikowane w rosyjskim serwisie społecznościowym Telegram oraz fakt, że przez 11 lat miałem zakaz wjazdu na teren Białorusi i Rosji jako osoba aktywnie wspierająca przemiany demokratyczne na terenie byłego ZSRR, traktuję ten atak jako jeden z elementów szeroko zakrojonych działań dezinformacyjnych zawierających sfałszowane i zmanipulowane informacje" - napisał na Tweeterze Michał Dworczyk. 

Sprawę badają służby specjalne. 

opr. adm
redakcjawalbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno