Okradli seniora, mężczyzna stracił 30 tys. zł.

W ciągu zaledwie kilku minut, 82-latek stracił 30 tysięcy złotych. Złodzieje okradli mężczyznę  metodą "na pracowników wodociągów",
 

Do kradzieży doszło we wtorek w Boguszowie Gorcach. Dwóch mężczyzn, podajacych się za pracowników wodociągów,  weszło do mieszkania 82-latka pod pretekstem  sprawdzenie szczelności rur. Gdy jeden ze złodziei rozmawiał z seniorem, drugi splądrował mieszkanie. Łupem złodziej padło 30 tys. zł. 

Policja szuka złodziei i zwraca się z apelem do mieszkańców Wałbrzycha i powiatu, którzy mają w rodzinach osoby starsze.

- Sprawcy mogą osobiście zapukać do drzwi naszych rodziców, bądź dziadków, podając się za pracowników gazowni, wodociągów lub każdej innej firmy. Przypomnijmy osobom starszym co zrobić, aby nie dać się oszukać - mówi podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 

Co zrobić, by nie dać sie oszukać - policja radzi: 

- Należy spojrzeć przez wizjer w drzwiach lub przez okno, w przypadku domofonu.
- Jeżeli nie znamy osoby znajdującej się po drugiej stronie, nie otwieramy drzwi lub otwieramy je w sposób bezpieczny - w przypadku posiadania tzw zasuwki.
- Pytamy o cel wizyty oraz prosimy o pokazanie dowodu tożsamości i legitymacji służbowej lub identyfikatora.
- W przypadku wątpliwości ustalamy inny termin wizyty, a sami mamy czas na potwierdzenie w firmie, czy osoba, która podaje się za pracownika w ogóle widnieje w spisie ewidencyjnym przedsiębiorstwa.
- Jeżeli już decydujemy się na wpuszczenie pracownika lub pracowników, w takiej sytuacji nigdy nie bądźmy sami w mieszkaniu, tak aby cały czas można było kontrolować osoby, które nas odwiedziły.
- Jeżeli jest to możliwe, pieniądze trzymajmy na kontach bankowych.

adm
foto:  pixabay
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno