Nowy Klubu Seniora na Kraszowicach
Malarstwo, taniec, pilates czy wycieczki nordic walking, to zajęcia w których już od kwietnia biorą udział seniorzy ze świdnickich Kraszowic. Klub powstał z inicjatywy i na wniosek mieszkańców dzielnicy.
- W zajęciach uczestniczą nie tylko mieszkańcy Kraszowic ale także Zarzecza czy Osiedla Młodych, którzy twierdzą, że jest to już wspaniale i ciepłe miejsce, w którym mogą rozwijać swoje talenty i spędzać czas w gronie przyjaciół – mówi Anna Kędzierska-Klęsk, kierownik Klubu Seniora. Nowy klub prowadzony jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. 
 
- Prężnie działające kluby seniora, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Dzienny Dom „Senior-Wigor” to placówki, w których bywam i spotykam coraz większe grono świdnickich seniorów. Kolejnym miejscem spotkań i ciekawych zajęć będzie klub przy ul. Malinowej. Mieszkańcy Kraszowic zyskali nowe, wielopokoleniowe centrum kulturalne - to filia biblioteki i Klub Seniora, które mam nadzieję będą służyć wszystkim mieszkańcom dzielnicy  – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.  
 
Klub będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. W zajęciach uczestniczyć będą osoby, które ukończyły 60 lat, są nieaktywne zawodowo i mieszkają w Świdnicy. 
 
- Taniec, joga, pilates, warsztaty manualne czy też kulinarne, spotkania z psychologiem – to tylko niektóre z planowanych zajęć, które już odbywają się w Klubie. Nasi seniorzy będą mieli okazję m. in. do nawiązania nowych znajomości, spędzenia czasu w miłej atmosferze, poprawy sprawności fizycznej, rozwijania zainteresowań i nabycia nowych umiejętności – mówi Violetta Kalin, dyrektor MOPS w Świdnicy.
 
Zakres prac obejmował przebudowę i remont budynku handlowego na klub seniora i miejską bibliotekę publiczną. Budynek zyskał nową elewację, przebudowano instalację wodociągową, kanalizację sanitarną, centralnego ogrzewania, a także elektryczną. Wykonano nowy chodnik, trawnik oraz przyłącza kanalizacji deszczowej. 

Łącznie koszt prac to ponad  1,1 mln. zł., w tym remont Klubu Seniora to około 460 tys. zł. 

 
adm
foto: UM Świdnica
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno